Skocz do zawartości

Syn partnerki


kamilos

Polecane posty

Witam 

Jestem z kobieta od 2 lat.

Od paru miesięcy mieszkamy razem.

Pół roku temu byłem z "Synem "na boisku  i zauważyłem, że z wieloma dziećmi wchodzi w konflikt.

Powiedziałem to mojej partnerce .

Miesiąc temu była ta akcja z laptopami że szkoły, nasz przetrwał 2 dni

Uszkodził matrycę.

Powiedziałem że nie szanuje  ani rzeczy ani ludzi 

Kłótnia i afera na tydzień.

Dwa tygodnie temu  skarga od nauczycielki że ciągnął  jakąś dziewczynkę za włosy.

Nie odezwałem się by uniknąć kłótni. 

 

I najnowsze w tym tygodniu napisała któraś mama z klasy iż Syn mojej partnerki notorycznie byje jej syna ,a teraz kopnil go tak w krocze iż ma spuchnięte jedno jądro. 

Nie wytrzymałem i Powiedziałem że mówiłem Ci już dawno że się biję 

I jeżeli ktoś by pobił mojego syna notorycznie to bym go wytargał za uszy

No i afera 

Cała uwaga skupiła się na mnie kłótnia i znowu 3 dzień się nie odzywamy do siebie.

Chłopiec ma 10 lat

Z prawdziwym ojcem kontakt tylko na konsoli w gry🫢

Tak żadnych odwiedzin czy alimentów 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopiec potrzebuje zajęcia ruchowego przede wszystkim sportu by wyzbyć się złych emocji. Bacznie obserwujesz jego zachowanie i myśle, ze pomozesz temu dziecku. Z mamą może byc trudniej bo nie zauważa złych nawyków a to co słyszy odbiera jako atak. Jeśli masz taką możliwość w miejscu zamieszkania szukaj klubów sportowych. Sport kontaktowy jak piłka nożna, koszykówka czy sztuki walki dla juniorów mogą wiele wnieść do zmiany zachowania chłopca. Konsola nic dobrego nie wróży a bardziej nakręca. Przyjrzyj się co to są za gry i jak w nie gra (chodzi mi o to czy gra z innymi jak np. ze swoim biologicznym tatą - online?). Gry typu Fortnite to nie rozrywka i nie piękna zabawa dla 10 latka a powód do niepokoju. Tam usłyszysz złe słownictwo, krzyki, wyzwiska i eliminowanie przeciwników. Chwilowe uleczanie to nie jest to samo co w realnym świecie. Poza tym długie przesiadywanie przed komputerem czy z telefonem w ręku wiesz dobrze jakie ma swoje minusy. Porozmawiaj z partnerką, ale zanim to zrobisz przygotuj sobie materiał; trochę artykułów na temat złego wpływu gier na dzieci, zalety ruchowego rozwoju u dzieci… Zaproponuj jego mamie też nową formę rozrywki dla chłopca czyli sport. Jesli już coś trenuje to w ramach dodatkowego czasu zapiszcie go na jeszcze inne może bardziej indywidualne jak instrument czy wspinaczka. Rozmawiajcie tez z chłopcem, może on sam Wam podpowie co chciałby robić. Tłumaczcie tez ze krzywdzi inne dzieci a to pozniej wpłynie na to, ze nie będzie zapraszany do wspolnych zabaw. Na wsparcie biologicznego taty nie macie co liczyć. Bardziej może zaszkodzić niż cokolwiek wnieść. We troje tez mozna aktywnie spędzić dzień. Śnieg za oknem a wiec sanki albo bitwa na kulki śniegowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To nie będzie łatwe do zmiany ale możliwe. Generalnie podświadomie ta złość może wynikac z opuszczenia przez biologicznego ojca lub problemów które spowodowały rozstanie. Typowe u dzieci po rozwodach. Tak jak pisze Małgorzata dużo sportu aby wylądować złość w ten sposób. Inaczej będzie ją wylewał na innych w otoczeniu. Jasne zasady bez szarych stref i niedomówień, i musicie unikać sytuacji w której będzie mógł wbić klin pomiędzy ciebie a jego matke. Czyli musicie mieć wspólna strategie inaczej nauczy się to wykorzystywać.  To co trzeba zrobić to trochę jak ten film zaklinacz koni. Ogarnij może jakis poradnik czy książkę jak radzić sobie z agresywnymi dziećmi.

Edytowano przez ABC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.