Jump to content

Syn partnerki


kamilos

Recommended Posts

Witam 

Jestem z kobieta od 2 lat.

Od paru miesięcy mieszkamy razem.

Pół roku temu byłem z "Synem "na boisku  i zauważyłem, że z wieloma dziećmi wchodzi w konflikt.

Powiedziałem to mojej partnerce .

Miesiąc temu była ta akcja z laptopami że szkoły, nasz przetrwał 2 dni

Uszkodził matrycę.

Powiedziałem że nie szanuje  ani rzeczy ani ludzi 

Kłótnia i afera na tydzień.

Dwa tygodnie temu  skarga od nauczycielki że ciągnął  jakąś dziewczynkę za włosy.

Nie odezwałem się by uniknąć kłótni. 

 

I najnowsze w tym tygodniu napisała któraś mama z klasy iż Syn mojej partnerki notorycznie byje jej syna ,a teraz kopnil go tak w krocze iż ma spuchnięte jedno jądro. 

Nie wytrzymałem i Powiedziałem że mówiłem Ci już dawno że się biję 

I jeżeli ktoś by pobił mojego syna notorycznie to bym go wytargał za uszy

No i afera 

Cała uwaga skupiła się na mnie kłótnia i znowu 3 dzień się nie odzywamy do siebie.

Chłopiec ma 10 lat

Z prawdziwym ojcem kontakt tylko na konsoli w gry🫢

Tak żadnych odwiedzin czy alimentów 

 

Link to comment
Share on other sites

Chłopiec potrzebuje zajęcia ruchowego przede wszystkim sportu by wyzbyć się złych emocji. Bacznie obserwujesz jego zachowanie i myśle, ze pomozesz temu dziecku. Z mamą może byc trudniej bo nie zauważa złych nawyków a to co słyszy odbiera jako atak. Jeśli masz taką możliwość w miejscu zamieszkania szukaj klubów sportowych. Sport kontaktowy jak piłka nożna, koszykówka czy sztuki walki dla juniorów mogą wiele wnieść do zmiany zachowania chłopca. Konsola nic dobrego nie wróży a bardziej nakręca. Przyjrzyj się co to są za gry i jak w nie gra (chodzi mi o to czy gra z innymi jak np. ze swoim biologicznym tatą - online?). Gry typu Fortnite to nie rozrywka i nie piękna zabawa dla 10 latka a powód do niepokoju. Tam usłyszysz złe słownictwo, krzyki, wyzwiska i eliminowanie przeciwników. Chwilowe uleczanie to nie jest to samo co w realnym świecie. Poza tym długie przesiadywanie przed komputerem czy z telefonem w ręku wiesz dobrze jakie ma swoje minusy. Porozmawiaj z partnerką, ale zanim to zrobisz przygotuj sobie materiał; trochę artykułów na temat złego wpływu gier na dzieci, zalety ruchowego rozwoju u dzieci… Zaproponuj jego mamie też nową formę rozrywki dla chłopca czyli sport. Jesli już coś trenuje to w ramach dodatkowego czasu zapiszcie go na jeszcze inne może bardziej indywidualne jak instrument czy wspinaczka. Rozmawiajcie tez z chłopcem, może on sam Wam podpowie co chciałby robić. Tłumaczcie tez ze krzywdzi inne dzieci a to pozniej wpłynie na to, ze nie będzie zapraszany do wspolnych zabaw. Na wsparcie biologicznego taty nie macie co liczyć. Bardziej może zaszkodzić niż cokolwiek wnieść. We troje tez mozna aktywnie spędzić dzień. Śnieg za oknem a wiec sanki albo bitwa na kulki śniegowe. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To nie będzie łatwe do zmiany ale możliwe. Generalnie podświadomie ta złość może wynikac z opuszczenia przez biologicznego ojca lub problemów które spowodowały rozstanie. Typowe u dzieci po rozwodach. Tak jak pisze Małgorzata dużo sportu aby wylądować złość w ten sposób. Inaczej będzie ją wylewał na innych w otoczeniu. Jasne zasady bez szarych stref i niedomówień, i musicie unikać sytuacji w której będzie mógł wbić klin pomiędzy ciebie a jego matke. Czyli musicie mieć wspólna strategie inaczej nauczy się to wykorzystywać.  To co trzeba zrobić to trochę jak ten film zaklinacz koni. Ogarnij może jakis poradnik czy książkę jak radzić sobie z agresywnymi dziećmi.

Edited by ABC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.