Jump to content

Potrzebuje pomocy, nie wiem od czego zacząć


Krewetka

Recommended Posts

Jestem kobietą w wieku 20 lat. Od dłuższego czasu męczę się z wahaniami nastrojów. Łatwo zmienia mi się nastrój i czuję się czasem dosłownie jak  dwie różne osoby. Jednocześnie mogę uważać że nie zasługuje na związek oraz że daje partnerowi dużo dobrych chwil i jestem jednak dobrą dziewczyną. Moje problemy wynikają najpewniej z toksycznego związku i to właśnie ja jestem toksyczna w kolejnym. Nie wiem jak poradzić sobie ze znalezieniem siły by utrzymywać tylko tobą dobrą i kochającą stronę mnie, a nie mogę pozwolić sobie na płatną wizytę u psychologa. Mała krytyka potrafi sprowadzić mnie znowu do ogromnej samokrytyki i potrzebuje porady także jak z nią sobie poradzić, bo mimo iż rozumiem że każdy popełnia błędy i jestem tylko człowiekiem, to druga strona mnie jest silniejsza i równa mnie z błotem. To mój pierwszy temat więc jeżeli możecie mnie nakierować na jakieś inne, pomocne, lub kąt tego forum na którym powinnam podzielić się swoim problemem to także bardzo o to proszę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry.

Wydaje się to temat, który wymagałby jednak współpracy z psychologiem. Specjalista przeprowadziłby diagnozę, ustalił, co jest przyczyną, i zalecił rozwiązania.

Zwracam uwagę, że skierowanie na psychoterapię refundowaną przez NFZ może dać lekarz psychiatra (z którym także dobrze byłoby temat omówić, by wykluczyć ogólnomedyczne przyczyny wahania nastroju).

Jeśli chodzi o naszą placówkę, istnieją możliwości, które mogą ułatwić skorzystanie z pomocy także osobom w niełatwej sytuacji finansowej. Mam tu na myśli dofinansowanie oraz pakiety promocyjne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.