Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie nadaję się do związku


Patmax
 Share

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy, bo sama nie daję sobie rady. Mam 27 lat i jestem w związku na odległość od ponad 2 lat. Mieszkamy w innych krajach, lecz niedługo to się zmieni, bo mamy plany na wspólny wyjazd i biznes.

Zupełnie na początku naszego związku przejrzałam jego Facebook. Widziałam zdjęcia z jego była kobietą, a w tym jej dosc seksi zdjęcie w bikini w basenie. Wtedy mnie to w ogóle nie ruszyło, bo nie było uczuć między nami. Przed wczoraj weszłam na jego Facebook i zerknelam na zdjęcia. Oczywiście zdjęcia są nadal, ale tym razem poczułam ukłucie w klatce. Co prawda oni byli razem 7 lat temu, ale od poczatku zdarzalo mu sie cos o niej wspomniec.

Powiedziałam mu, że ma jej zdjęcia na Facebooku, a on powiedział, że o tym zapomniał (oboje nie jesteśmy regularnymi użytkownikami Facebooka). On nie rozumie mojej zazdrości i się na mnie złości. Powiedział, że zablokuje te zdjęcia, ale nie usunie, bo to jego przeszłość. Tylko dlaczego trzyma zdjęcie swojej byłej w bikini? Ja również mam na dysku zdjęcia z moim byłym, ktorego bardzo kochałam  i nie potrafię ich usunąć. Ale są to 3 zdjęcia, reszte wykasowalam. On oczywiście nie widział  ani jednego zdjęcia z moimi bylymi... a ja wolałabym odwidziec teraz jej zdjęcia... Wyobrażam sobie już trzeci dzien niestworzone rzeczy. Zdjęcia, ktore sa umieszczone na Facebooku są z miejsca gdzie się poznaliśmy. W tych samych miejscach, do których wracamy co parę miesięcy i gdzie mamy zamieszkać.

On nadal nie zablokował tych zdjęć, a ja nie zamierzam się upominać, lecz nie chce mi się z nim nawet teraz rozmawiać... Wydaje mi się, że przez tą moja chora zazdrość o ex wszystko zrujnuje... To nie jest pierwszy raz gdy tak się czuję. Nie wiem jak to opanować i zmienić myślenie :( zdaję sobie sprawę, że to może wynikać z niskiej samooceny i faktu, że cierpię na zaburzenia lękowe. Nie mogę opanować moich myśli, a naprawdę bym chciała :(

 

Uważam, że związki na odległość są generalnie trudne i przechodziliśmy przez te trudności i to nie raz, ale uważam, ze nie jestem generalnie chorobliwie zazdrosna. Nie muszę znać jego rozkładu dnia, nie myślę nigdy, że może być tam z kimś innym. Nie kontroluje go. Nie mam pojęcia o co chodzi z byłymi partnerkami moich facetów. :( I tak jest w każdym moim związku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.