Jump to content

Mocne zaburzenia lękowe wywołane rozmowami o polityce


Adrianowski

Recommended Posts

Witam. Mam 25 lat i ostatnio zauważyłem bardzo dziwną sytuację, mianowicie odczuwam momentalny ogromny lęk w sytuacji gdy ktoś z mojego otoczenia zaczyna wpychać mi nachalnie i bez żadnej merytorycznej dyskusji swoje "racje polityczne". Dosłownie w moment moje tętno osiąga bardzo wysokie poziomy, mój oddech jest ciężki, czuję jak głos mi się załamuje. Zazwyczaj taki lęk odczuwałem tylko w sytuacjach o większym znaczeniu, jak jakieś zagrożenie, ale nie przez takie polityczne ataki. 

 

Od około 5 lat jestem świadomy tego że ogólne moje lęki  życiowe wywodzą się z DDA, ale od kiedy jestem tego świadomy to bardzo pracowałem nad sobą i wiele rzeczy które wtedy były dla mnie przeszkodą, dzisiaj są dla mnie już niczym. Dlatego teraz jestem bardzo bardzo zdziwiony reakcją mojej psychiki na te sytuacje które się wydarzyły.

 

czy mają Państwo jakiś pomysł, jaki proces myślowy temu odpowiada, jakie pytania sobie zadać? Chciałbym swobodnie moc powiedzieć co myślę a póki co mam wrażenie że jestem bezbronny, mimo że w każdej innej sytuacji w której muszę postawić na swoim, jestem bardzo konsekwentny i spokojny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pokusiłam bym się o stwierdzenie, że dużo osób ma taki lęk niezależnie od ewentualnych zdiagnozowanych problemów psychicznych. 

temat polityki najlepiej uciąć. sama robię to notorycznie. nie ma dla mnie znaczenia kto za jaką partią jest i czy ma takie poglądy jak ja czy odmienne. 

"nie będę rozmawiać na temat polityki bo to się źle skończy" - działa i nikt się nie obraża. 

i taka jest prawda, że rozmowa polityczna kończy się kłótnią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.