Jump to content

Recommended Posts

Witam, 
jestem mamą miesięcznego chłopca. Z ojcem dziecka nie jestem po ślubie. W ostatnim czasie się nie dogadywaliśmy i uznaliśmy, że jedyne co nas łączy to dziecko. Nie mieszkamy razem, ojciec mieszka w odległości 40km. 
Ojciec dziecka chcę przyjeżdżać codziennie w odwiedziny, które wyglądają  często tak, że  maluszek leży w wózku, a on siada obok wózka i szuka czegoś w telefonie. Raz gdy zwróciłam mu uwagę, żeby zainteresował się dzieckiem, bo w telefonie to może sobie posiedzieć u siebie w domu to stwierdził, że się czepiam. I zaczyna mnie to już  przytłaczać, bo ciągle siedzi mi na głowie i domownikom, którzy również ze mną mieszkają (moi rodzice i siostra 13letnia). Stwierdził również, że jak dziecko skończy rok czasu to chce, aby te dziecko mieszkało z nim przez tydzień czasu ewentualnie dwa dni u niego, a kolejne dwa u mnie. Osobiście nie bronię mu kontaktu z dzieckiem, ale ciągłe przyjeżdżanie psuję mój komfort psychiczny. 

Czy jest to odpowiednie wyjście dla dobrego wychowania dziecka? Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy jako matka mogę przydzielić mu parę dni w tygodniu na odwiedziny? (2-3dni w tygodniu).

Wspomnę również, że nie podoba mi się takie rozwiązanie. Chciałabym żeby dziecko było cały czas przy mnie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.