Jump to content

Recommended Posts

Witam, przychodzę z problemem dot. rozstania. 

Poczatkowo nasz związek był bardzo udany, słuchaliśmy siebie nawzajem, wspieraliśmy. Problemy pojawiać zaczęły się w listopadzie, gdy do domu wróciła sisotra mojego partnera, nagle zaczęły się zarzuty, ze go nie kocham, ze go zdradzam, doszły obelgi, w grudniu przeszliśmy kryzys, zawsze któreś z nas wyciągało pierwsze rękę, jednak zaczęło psuć się jeszcze bardziej, znowu zarzuty, ze nie kocham, ze go zdradzam, ze jestem dzi... szmat... kur... pojawiła się wręcz obsesyjna zazdrość, sprawdzanie telefonu, obwinianie mnie o moja przeszłość,ciężko było wypracować kompromis, ponieważ musiałam mówić to, co chciano usłyszeć, nie mogłam wyrażać swoich niezadowolen, w wigilie, przez to ze znajomy przysłał mi życzenia świąteczne, a ja odpisałam „dziękuje” (oczywiście partner wiedział o tym) rozpętała się wojna, czego skutkiem była awantura, kolejne obelgi, rozlanie wody na łóżku, podłogach, zerwanie biżuterii, jakoś jednak go uspokoiłam...kłótnie jednak zdarzaly się co 48h, mimo to(głupia ja) przyjęłam zaręczyny, potem doszły teksty, iż powinnam się wstydzic tego, ze pierścionek przyjęłam, w końcu jestem kur... która go zdradza (co jest fikcja), wiedział o każdym moim kroku, przeglądał mój telefon, nie mogłam mieć żadnych znajomych o płci męskiej... pod koniec lutego kolejne awantury, choć obiecał nie wracać do przeszłości, obrazac mnie, pisał do mojej rodziny obraźliwe teksty dot. Mnie, odwiedzał ich, mowiac co niby robie, kim niby jestem. Wyprowadzki, wprowadzki (mieszkał u mnie), twierdził, ze jak kupi mieszkanie, to na pewno będę pod jego nieobecność go zdradzac, tydzień temu doszło do szarpaniny, ponieważ zapytałam go o to, jak widzi nasz aprzyszlosc, odpowiedział, ze nie widzi, bo jestem dzi... wiec mam kończyć i czekac, wyprowadził się, choć nalegałam by został. 

Przez ten czas uodporniłam się na jego słowa, choć nie był to człowiek, którego poznałam, kochałam go, robiłam wszystko, starałam się, choć według niego, nic do niego nie czułam. Proponowałam mu wspólna terapie, jednak twierdził, ze to ja jestem chora.

6 dni temu poprosił bym wyszła z domu, zarzucał mi, ze cały wieczór z kims jeździłam, ze go zdradzam, ze się kur..., uderzył mnie w twarz, dwa razy, pchnął na chodnik w skutek czego upadłam, uderzając głowa o chodnik... 

po wszystkim wypierał się, twierdził, ze mnie kocha, ale nienawidzi, ze wszystko jest moja wina, czułam się jak w jakimś słabym filmie.

na drugi dzień, pod moja nieobecność, przyszedł do mojego domu, znowu mnie oczerniać, raz płakał, ze kocha mnie, raz ze nienawidzi...

zglosilam to na policji, oczywiście.

 

dzisiaj, czuje spokoj, ale i tęsknotę, są momenty, w których nie radzę sobie, chciałabym go zobaczyc, choć wiem, ze nie powinnam... nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzic, myśle o napisaniu listu, ale boje się, ze go do niego wysle, zamiast zostawić dla siebie, może po czesci chciałabym nam, jemu pomoc, mimo ze nie widze sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.