Jump to content

Niepewność, powolne stacanie nadziei


Agusia 22

Recommended Posts

Dzień dobry, jakiś czas temu pisałam tutaj o ciężkiej chorobie matki, która po bardzo rozległym zawale  serca ( było to  4 marca ) i trzech zatrzymaniach krążenia. Najpierw przebywała na OIOM pod respiratorem a od 1 kwietnia przebywała  w ośrodku ZOL ponieważ  od tego czasu pozostaje nieprzytomna. Mimo upływu czasu nie było żadnej jej stanu. Ostatnio doszło do kolejnego czwartego zatrzymania akcji serca. Opanowano sytuację kolejny raz przebywa na OIOM od trzech dni. Wokół jej serca zebrało się dużo płynu okazało się że to woda. Lekarze usuwają wodę ale nadal się gromadzi. Opuchlizna ciała jest coraz większa. Pojawiła się  wysoka gorączka .Czasem leży w kałuży bo z jej brzucha wylewala się woda. Lekarze określają stan jako krytyczny. Serce bije coraz słabiej boję się tego co się wydarzy. Więc chciałam zapytać Na co się przygotować?  Jak poradzić sobie ze strachem ? Tak po prostu co robić? Jak przyjąć taki stan rzeczy do wiadomości?  

Link to comment
Share on other sites

Doskonale pamiętam Twój bo udzielałam odpowiedzi zwrotnej. Z tego co piszesz powrót do zdrowia mamy staje się z dnia na dzień coraz trudniejszy. Bardzo mi przykro z tego powodu, to w końcu Twoja mama a mama to najbliższa sercem osoba. Przede wszystkim powiadom członków rodziny, znajomych o jej stanie. Nie wiesz jak długo ten stan będzie się utrzymywał, dlatego tez jeśli jestescie wierzące/y to zorganizuj dla mamy ostatnią wizytę księdza by udzielił sakramentu Namaszczenia Chorych. Niekiedy po takim sakramencie chorzy powracają na pewien czas do zdrowia lub ich stan z krytycznego zmienia się na stabilny, ale nie znaczy to, ze zostaną uzdrowieni. Krótka modlitwa tez jest potrzebna i to również nam, którzy wprost patrzą na cierpienie bliskich a wiedz, ze każdy z nas modli sie na swój sposób. Jesteś dorosłą osobą i choroba mamy jak i wielokrotne diagnozy lekarzy troszeczkę uświadomiły Tobie na co trzeba byc przygotowanym. Na oddziale intensywnej terapii raczej niemożliwe są odwiedziny, ale najbliższe osoby na pewno zostaną choć na krotką chwilkę wpuszczone na salę (moze zza szyby). O to zapytać trzeba personel. Nie odbieraj mojego wpisu jako wyroczni. Taka jest kolej naszego życia. Bądź zawsze dobrej myśli i zachowaj Tę wspaniałą osobę, którą jest właśnie Twoja Mama w sercu, utrwalaj o Niej pamięć wracając często we wspomnieniach i opowiadaniach swoim dzieciom lub innym bliskim. Strata osób które kochamy wierze sie zawsze z bólem i ze strachem. Musisz teraz pogodzić sie z myślą, ze cokolwiek sie wydarzy dla Twojej mamy będzie to czas w którym już moze nie poczuje bólu (tym bardziej ze jest nieprzytomna) a ulgę. Wierze, ze obok Ciebie jest lub są osoby, które wspólnie z Tobą przezywają chorobe i stan Twojej mamy. Wsparcie jest na prawdę bardzo ważne w takich chwilach. Nie odtrącaj pomocy innych i nie zostawaj z tym zupełnie sama. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.