Jump to content

cz 1 Mąż który podejrzewa że żona ma innego.


Recommended Posts

Cześć  jestem Paweł. Mam straszny problem z którym nie umiem sobie poradzić. Potrzebuje pomocy, jakiegoś wsparcia. Od jakiegoś czasu nie potrafię dogadywać się z żoną. Kłótnie o bzdury stały się rutyną. Najgorsze jest w tym to że mamy dzieci które mimo woli muszę to oglądać. Kilka dni temu mieliśmy poważną kłótnie. Pękło coś we mnie i wszystko że mnie wypłynęło. Może trochę zbyt wtedy krzyczałem. Żona od jakiegoś czasu całymi dniami siedzi na telefonie. Mnie to boli bo nie ma czasu dla mnie i dla dzieci. Nawet na dzieci ona krzyczy jak one coś od niej potrzebują. Dlatego mnie to boli i jej to wypomnialem. Pokłóciliśmy się i ona pojechała z dziećmi do swoich rodziców. W między czasie wiele się działo ale tylko przez wiadomości tekstowe. Wróciła na trzeci dzień. Nie było lepiej. Ja nie chciałem się kłócić i poprosiłem ją żeby nie siedziała tyle na telefonie i zamieniła ten czas na czas z nami. Ona ciągle była wściekła bo mówiła że ją ograniczam zabraniając jej korzystania z telefonu, ale ja jej nie zabraniałem tylko chciałem żeby poświęcała więcej czasu dla nas. W między czasie w między czasie pojechała do sklepu. Wróciła po około godzinie ale wróciła z policją. Nagadała na mnie wiele złego nie mówiąc nic że temu wszystkiemu winni oboje jesteśmy. Porozmawialiśmy z policjantami i sobie poszli. Po tej sytuacji z policjantami byłem okropnie zły. Poprosiłem ją o telefon ale nie za bardzo chciała mi go dać. Po udanej próbie odblokowania ekranu wpadła w panikę. Zaczęła mnie bić i wyzywać. Wyszedłem z domu z telefonem bo nie dało mi to spokoju czemu ona tak panicznie chciała odzyskać telefon. Znalazłem w telefonie w aplikacji Instagram i Whatsapp grupy gdzie ona mnie tam strasznie źle opisywała. Strasznie źle mi z tym bo ani słowa nie było o tym że ona bije mnie czy moją mamę. Tylko że to ja jestem zły i jak to ona ma źle ze mną. Po poszukiwaniu czegoś jeszcze natrafiłem na kogoś o nicku ToMir w aplikacji Whatsapp. Tam też pisała straszne rzeczy na mój temat. I wiecie co jest najgorsze? Że on jej pisał co i jak ona ma postępować. To on ją namawia do rozwodu, do tego żeby mnie zgłosić na policję mimo że ja nic złego jej nie zrobiłem. Pisali też sobie np o tym jak jedno drugie chce przytulić, pocałować itp. Wściekłym się nie wyobrażalnie. Ale próbowałem być w miarę opanowany żeby nie było kolejnej interwencji policji. Ona nic złego w tym nie widzi co zrobiła. Rozmawiałem z nią do późnej nocy. Błagałem żeby przestała się komunikować z tym człowiekiem. CD w drugim temacie.

Link to comment
Share on other sites

Cz2. Obiecała mi po tej rozmowie ze zaczniemy wszystko od nowa. Następnego dnia pojechałem do pracy. Ciągle myślałem o tej sytuacji. O tym że żona z kimś pisała. Na przerwie sprawdziłem gdzie ona dzwoniła bo mogę sprawdzić tone aplikacji Orange. Okazało się że kontaktowała się z tym człowiekiem. Najgorsze jest to że zrobiła to zaraz po moim wyjściu do pracy. Po tym jak do niego zadzwoniła zadzwoniła do mnie a po jednej minucie od rozłączenia się ze mną znowu zadzwoniła do niego. Ludzie pomóżcie mi. Co ja mam zrobić? Dzis się okazało że ona już wcześniej się z nim kontaktowała telefonicznie. Boli mnie serce. Jest mi nie wyobrażalnie ciężko z tym. Czuję się odepchnięty. Obiecała a mimo to złamała daną mi obietnice. Nie mogę sobie z tym poradzić. Ona mnie przeprasza i mówi że tylko chciała się dowiedzieć czy ja czasem coś mu nie powiedziałem złego na nią. Bo napisałem w między czasie do tego człowieka żeby dał spokój mojej żonie i mojej rodzinie. Co ja mam zrobić? Pomóżcie mi. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Pawle, odpowiem na Twój wpis ale to nie może nie być miła lektura. Na początku założę że to co opisujesz jest prawdą, gdyż nie mam tego w jakikolwiek sposób jak zweryfikować. Jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji. Twoja żona na pewno nie jest wobec Ciebie szczera, nie przejawia najmniejszej woli do ratowania/ naprawy waszych relacji - jedynie mówi że chce . Założyć można z dużym prawdopodobieństwem że Cie zdradza (jeśli nie fizycznie to na pewno w sferze uczuć). Z czego to wynika? tego Ci nawet nie będę się starał  analizować gdyż to może być bardzo skomplikowane i zależy od wielu indywidualnych czynników jak i waszych historii. Ty jesteś głową i uczuciem jeszcze w tym Waszym związku. Nie dociera do Ciebie że jej już tam nie ma. Ona chce ten związek zakończyć. Dlaczego tak sądzę? Jeśli jest prawdą że nie dokonałeś na niej agresji to akcję z policją uważam za typową zagrywkę w kierunku dowodu na rozwód (bardzo przekonujące w sądzie ilość interwencji + kto wzywał znaczy ze jest ofiarą). Dojrzali ludzie wiedzą jak z klasą i szacunkiem zakończyć relacje tak by się rozstać w miarę zgodnym choćby z uwagi na wspólne dzieci, niedojrzali tchórzą i kombinują, zwłaszcza co niektóre kobiety (bo kobiety wiedzą że kodeks rodzinny i opiekuńczy został napisany dla nich) , które wątpią w swoje samodzielne możliwości zarobkowe stąd chcą sobie (pod szyldem że nie sobie a dzieciom)  zapewnić możliwe najlepszy poziom dalszego utrzymania Twoim kosztem oczywiście.Wg. mnie :

1. Sytuacja jest krytyczna i jeśli na poważnie sie nie ogarniesz możesz jutro obudzić się bez żony i bez dzieci , bez mieszkania ale za to z alimentami do zapłacenia. Dlatego odpuść teraz prace, jeśli jest opcja urlopu itp. weź. Musisz być w domu tam masz swój front i wojnę. I na tym musisz być maksymalnie skoncentrowany. 

2.    Jeśli możesz zabierz z "frontu" dzieci. Przy dzieciach oboje sie hamujecie, nie ma pola do absolutnego wyjaśnienia czasem krzykiem, czasem płaczem itp. Może jest opcja zostawienia ich na dzień lub dwa u dziadków? itp

3. Poszukaj swoich sprzymierzeńców. Skoro piszesz na tej grupie znaczy ze nie masz lub nie widzisz takowych blisko wokół siebie . Musisz ich poszukać ! Przeanalizuj czy jest taka opcja,  zacząłbym od rodziny, najlepiej żony. Czy teście Cie wesprą ? Im możesz kawe na lawę wszystko  powiedzieć - to ich dzieło (córka) może poczują się chociaż trochę odpowiedzialni za was. Może mają jakieś przełożenie (zazwyczaj mają) na córkę i jej działanie.  Jeśli nie rodzina żony to może Twoja. Tylko w tym przypadku już bym nie był tak otwarty z informacjami. Podejrzewam że gdy rodzice dowiedzą się że synowa ma romans to ją delikatnie mówiąc "potraktują". Na domiar gdyby kiedyś tak wyszło że się jednak dogadacie i ułożycie to twoi rodzice będą to jednak długo pamiętać. 

4. Gość z telefonu. Znajdź go, co to za typ ( z pracy ?) itp. Bez ceregieli żona Ci powie jeśli będzie "front" bez dzieci a Ty odpowiednio zmotywowany by sie dowiedzieć.  Nie odpuszczaj! musisz go zidentyfikować, a później namierzyć (adres). Odradzam opcje siłową choć wiem że to trudne, prawdopodobnie gość ma słabe punkty - najczęściej to własną małżonkę. Nic tak nie zadziała jak dotarcie od niej i rozmowa o mężu. Gwarantuje że błyskawicznie przestanie "angażować się" w Twoją rodzinę . Jest to ważne też z innego punktu. Powiedzenie mówi że żona nie przeskoczy z jednego konara o ile nie złapie się wcześniej dobrze na drugim. Musisz jej odciąć ten drugi. Gdy się  gość wycofa żona powinna lekko otrzeźwieć a to będzie właściwy moment do refleksji i  powrotu do rozmowy już bez podjudzacza. 

5.  Telefon. Wyleje się zapewne morze hejtu ale uważam ze musisz go odebrać. ( jeśli nie po dobroci to siłą) Jeśli na następny dzień będzie nowy telefon zrób z nim to samo. Potrzebujecie czystej, prostej rozmowy Ty i Ona .absolutnie nic więcej żadnych podszeptów doradców niewiadomych itp.  Zamknijcie się gdzieś sami -w domu? na dzień czy dwa i do bólu rozmowa, jeśli trzeba to emocje ale musicie sobie na wzajem szczerze wygarnąć gdzie jesteście tak na prawdę i co dalej będzie. Żadnej udawanki. Jeśli rozpad to na jakich zasadach. Jeśli jednak dalej to też ustalcie podstawowe zasady które oboje musicie przestrzegać.

Na chwile obecną widze to słabo ale uważam, że jako facet musisz zrobić ze swojej strony wszystko by największymi przegranymi tej bitwy nie zostały wasze dzieci. Cokolwiek zrobisz myśl o tym. 

Jeśli będziecie chcieli jednak razem dalej to będzie to już zupełnie inna relacja, bajki się skończyły. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.