Jump to content

Dziecko


Lalunia97

Recommended Posts

Magister ekonomii lat 45.  W związku od 3 miesięcy. Oboje bezdzietni. Partner o rok młodszy bardzo chce potomstwa. I często o tym wspomina. Obydwoje prowadzimy aktywny tryb życia. Pochodzę z niepełnej rodziny, gdzie wychowywała nas 4-ke mama na dochodne z pomocą swojej mamy. Nie przelewało się, mama ma schizofrenię paranoidalną. Dostała po urodzeniu bodajże mnie. Kiedyś w szpitalu  psychiayrycznym spytałam lekarza, czy moje dzieci też mogą zachorować. Odpowiedz twierdząca. Wtedy przyrzekłam sobie, że nigdy nie urodzę. Po co mi "problemy". Nie ciągnie mnie do dzieci, dobrze mi tak i chyba powinnam odejść od partnera. Choć czasami wyobrażam sobie rodzinę 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jeśli czegoś się obawiasz, to to właśnie przyciągasz do swojego życia. Jeśli nawet zajdziesz w nieplanowaną ciążę i przez te 9 miesięcy będziesz tego właśnie się obawiać, to prawdopodobnie tak będzie. Wszystko jest w Twojej głowie. Co dziś zasiejesz, "jutro" żąć będziesz. Nauka nauką, medycyna medycyną, a Ty masz w głowie wspomnienia z dzieciństwa o mamie, która cierpiała na tę chorobę i  temat potomstwa automatycznie jest u Ciebie wstrzymany (niepotrzebny). Chyba, że borykasz się z przejawami schizofrenii, to jest to jakiś argument, ale i to jest do przeskoczenia, choćby na psychoterapii. Po prostu - blokuje Cię przeszłość. Nie nadawaj swojemu szczęściu miary z przeszłości. Wyobraź sobie cel w głowie, poczuj go, a wszystko dostosuje się tak, że będzie on osiągnięty. I pamiętaj - nie wątp w ten cel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.