Jump to content

Potrzebna pomoc - do jakiego specjalisty się umówić?


sojowa18

Recommended Posts

Hej,

Jestem prawie 26 letnią studentką zaoczną, pracującą na pełen etat, uprawiającą angażujący sport, z wieloma zainteresowaniami.

Ale to wszystko niestety nie pomaga mi z uporaniem się z własnymi problemami emocjonalnymi. Nie wiem, do jakiego specjalisty powinnam się udać.

Mam problem z przede wszystkim nadmierną analizą - paranoiczną wręcz, niepotrzebnie dostarczającą mnóstwo bólu. Ogromne wahania nastrojów - od super ekscytacji, energii, radości do nieodpowiedzialnej prokastrynacji i totalnego zobojętnienia, trwającego całymi dniami.

Totalny brak libido - co generuje problem w związku, partner odczuwa frustrację z braku doznań, ja z tego, że nie mogę mu ich zapewnić. Ostatnio nie potrafię panować nad emocjami, nie kontroluję niektórych zachowań, czasem wychodząc na histeryczkę.

Mam też ciężką przeszłość z toksycznymi związkami pełnymi zdrad, gaslightingu, osobowością narcystyczną partnera. W przeszłości molestowaniem ze strony kobiet, stalkingiem ze strony mężczyzn.

Silna arachnofobia, latem utrudniająca normalne funkcjonowanie. Bezsenność, wzmagająca wszystkie inne problemy. 

Spektrum moich problemów jest szerokie i nie wiem, do którego lekarza powinnam się udać (psycholog, psychiatra, terapeuta, seksuolog?), co robić, by niechcący nie zniechęcić się złym wyborem, ale i nie tracić czasu. 

Ostatnio widzę też sporo artykułów o ADHD u dorosłych i sporo objawów się u mnie pokrywa - włącznie z szybkim rozkojarzaniem się, przechodzeniem od nadpobudliwości do apatii..

Proszę o poradę, do kogo powinnam się udać - i czy ewentualna próba diagnozy w stronę ADHD ma sens? Coś zmieni? Co da mi fakt samego poznania, że tak, niektóre moje zachowania mogą z tego wynikać? 

To już co najmniej 8 lat nasilonych objawów powyżej, czuję, że już nie daję rady, i nie panuję nad tym wszystkim tak, jak wcześniej. Pierwszy raz piszę z prośbą o pomoc w tym temacie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.