Jump to content

Wykończenie Psychiczne


lareyna

Recommended Posts

Witam .

Jestem ponad rok po ślubie. 6 lat w związku. 

Od maja 2022 przechodzimy ogromny kryzys z mężem. Maz miał operacje na przepuchline później stracil dużo pieniędzy... wszystko. Od 2/3 lat był leczony na dwubiegunowe i początki schizofreni ale nie wiem jaka naprawdę diagnoza była. Bo nie byłam przy tym 

W sierpniu postanowiłam że wyprowadzam się po kłótni bo wakacjach , kupiłam bilety do hiszpanii mieliśmy jechać razem z mężem.  Ale mąż że dojedzie . 

Od czasu mają bardzo zle między nami ciągle klutnie , mąż pił nie wracał na noc itp.  Nie interesowało go że się martwię wolał posiedzieć sobie sam . W między czasie mąż miał psychozy od maja do października byliśmy z nim 3 razy na sor.  Chodzenie Od psychiatry online w pl do tutaj w Irlandii ( nie zauważyłam pomocy ) nigdy nie zaproponowali pomocy dawali tylko leki po których mąż robił się agresywny i dziwny . Nikt szpitala nie zaproponował.  A o psychologu nie wspomnę. Wcześniej chodziłam z nim po lekarzach później już mialam dosyć.  Nie chcial brać leków.  Ciągle klotnie . Przestałam mu ufać.  Zalogował się na portalu rantkowym bo poczul się samotny. Wtedy stwierdził że to ja go zdradzałam bo zobaczyłam historie. Widziałam wiadomości nic złego nie pisał Ale sam fakt że  Robił. 

W listopadzie wyjechałam do hiszpanii.  Przed dużo razy mu proponowałam wyjazd. A on że odpocznie i ogarnie kilka spraw. 

Chciał odpocząć a pozwolił mieszkać bezdomnemu w domu , którego wsumie nie znał 

Listopad odpoczęłam będąc sama . 

W grudniu przyleciał do mnie na prawie 2 tyg, na wejściu na lotnisku już mieliśmy sprEczki. Były momenty że spędzaliśmy czas fajnie jak nigdy ale później znów jakieś sprEczki były.  

I szczerze przez myśl przechodziło mi że po co on tutaj jest.? 

Wyjechał spowrotem do Irlandii.  Kilka dni później dzwonił w nocy że kolega chciał go wykorzystać seksualnie. 

I raz mówi że nie wie vo die stało jobpewnie go odżył czyms.  A ja nie raz mówiłam że poco mu taki kolega co chce czegoś więcej od niego i tylko imprezuje i ćpa.  Czyli jakoś okres świąteczny 

Od tamtej pory boi się ludzi i podejrzewa każdego...

W sylwestra pojechał do kolegi do innego miasta i tam po 2 dniach uciekł bo się wystraszył.  Ciągle się bał ale wrócił i po całym dniu namówiłam ich na szpital . Pojechali . Został tam przenieśli go po3 dniach do Dublina bo to rejon. 

Łącznie po tygodniu wyszedł.  Zero kontaktu z lekarzami wypuścili go beż konsultacji ,że mną   gdzie w tym szpitalu nie było poprawy , bal się wszystkich i snuł jakiś dziwne scenariusze że ktoś przyszedł i coś mu zrobią. 

Po kilku dniach stwierdziłam że kupię mu bilet szybciej niech ,jedzie do mnie .

Widząc jaj źle z nim stwierdziłam że przylecę po niego kupując bilet z ostatnich pieniędzy.  Dodam że otworzyłam dopiero salon i nie mam jeszcze stałych wpływów.  

Przyleciałam i wchodząc do domu przeraziłam sie jak można tak  zdemolować mieszkanie w 2 miesiące.  

Przyleciałam na weekend gdybym sama ogarnęłabym wszystko w jeden dzień.  

Ale on ciągle żebym nie przekładała jego rzeczy, żebym tylko usiadła on zrobi wszystko.  Tyłki że nie było nawet gdzie usiąść.  

Okna i drzwi zabarykadowal bo boi siw,  że ktoś gobobserwuje że chcą mu krzywdę zrobić. Kartę przed drzwiami zostawił zevon nic nue ma żeby dali mu spokój  w domu też takie kartki.  

Poszłam zobaczyć czy ma coś na karcie i zablokowałam mu kartę bo podal mi pin ale na odwrót bo ktoś może usłyszeć..  Mówi szeptem .. 

Calyczas mowi jedno i to samo wraca do rzeczy z przeszłości.  Mówi że mnie zdradził żeby ki dać powrót do rozwodu.

Aktualnie on doprowadza mnie do takiego szału że ju niecdaje rady . Wybucham złością i płaczem.! 

Od godz porannych prosiłam żeby spakował ciuchy ..  wcpewnym momencie powiedziałam niecspakujesz do 19 nigdzie nie jedzie że mną.  Musi spakować bo muszę wiedzieć ile miejsca jest żeby spakować resztę. 

Mamy 3 w nocy ..  samolot o 14 . 

Nic nie zrobione . Ja coś sortuje on mi przekłada. Już mam tak dosyć.  DoprowadA mnie do takiego stanu że wariuje brak jakich emocji pozytywnych. 

Nie czuję że do dobry pomysł że Przyleciałam żeby go zabrać ale jedyne co czuje ze on mnie scisgnie na dno i się tego obawiam .

Dużo osób Mówi żebym dala sobie spokój i dziwi sieczecjeszcze robię to wszystko nadal.

 

Wiem jest mężem walczę do końca ślę już nie daje rady . Tak brakuje mi spokoju ;( nie wiem co mam robić 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.