Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Chcę pomóc mamie


Recommended Posts

Hej, Forumowicze.

Jak w tytule, chcę pomóc mamie zachowac/ przywrócić równowagę psychiczną.

Namawialam ją do pojścia do psychoterapeuty. Nie zdecydowała się. Wiem, wiem... jest dorosłym człowiekiem i nic nasiłę. Każdy jest panem swojego losu i takie tam bla bla bla. Co nie zmienia faktu, że się o nią martwię.

Wpadłam na pomysł, że kupię jej zeszyt, gdzie będzie mogła pisać swoje przemyślenia, żele, wnioski, za co się lubi. Ja go kupię, bo mama tego nie zrobi. Jest innym człowiekiem ni z ja- ja szukam pomocy, jak mi źle, ona nie. Wydaje mi się, że ma problem z wyjściem że strefy komfortu.

 

Czy pomysł z zeszytem jest ok?

Co byście poradzili?

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Hej, Justyno! Zeszyt dużo nie kosztuje, warto spróbować. Wiem, że się martwisz o mamę, ale to "bla bla bla" jest bardzo silne i sprawia, że niezmiernie trudno jest pomóc komuś, kto o tę pomoc nie prosi :/ Do psychoterapeuty nie chce iść, ale może skusiłaby się na psychoterapię przez telefon, którą też byś jej zafundowała? Jedna taka sesja może by ją zachęciła do głębszego zaangażowania.

  • Cieszy mnie to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To zależy jaka mama jest osobą, nie chodzi tylko o szukanie pomocy. Czy jest w ogóle skłonna do zmian? Czy jej poglądy na psychologa są troszke bardziej otwarte, niż bywało to w dawniejszych czasach?

Zeszyt to świetny pomysł. Pisanie naprawde pomaga. Tego zeszytu nikt nie bedzie czytał, nawet ona sama nie bedzie musiała jeśli nie będzie chciała. Mozesz jej również pomóc samym wsparciem, czy rozmową.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.