Jump to content

Catfishing - czy jestem ofiarą?


Karolina57

Recommended Posts

Bardzo obawiam się, że osoba, której dałam uczucia, chciała mnie jedynie oszukać. Mężczyzna poznany przez zamkniętą społeczność w grze. Cały przez pół roku wykazywał zainteresowanie i dawał różne deklaracje. Potem wszystko zaczęło się sypać:

2. Bez słowa od 17 października do 24 października

3. Czyli gdzieś był: ( z ojcem, wrócił jak się dowiedział o chorobie matki)

-  24 październik – będę jutro w domu, mam mój telefon, jestem w drodze, nie martw się
- 26 – 4 rundy w grze upierał się, że nie on
- 28 – znowu wraca „jutro”

 - 29 – napisał, że pogadamy

- 17.11 – napisał , od tego dnia kontakt , wspomnienie o powrocie do domu,
chora matka potrzebuje operacji, unikanie bankructwa, strata dużej sumy pieniędzy, (1-2 tyg. – 4tyś dolarów listopad, potrzeba 1500 dollarów – 17-19.11) – 5,5tys – na pierwszą operację?

- 19.11 – pracuje z ojcem
- 23.11. – wyznaczenie terminu operacji
- 25.11 – wizyta w u matki szpitalu
- 26.11 – operacja matki
- 28-29.11 brak kontaktu
- 30.11 – problemy po operacji, infekcja,  potrzebny był drugi zabieg
- 01-02. Bez kontaktu
- 03. 12 – powrót matki ze szpitala, przyznanie że matka miała 3 zabiegi, wspomnienie o problemach finansowych przez pobyt matki w szpitalu
-04.12 – zmiana hasła w grze
- 06.12 – przyznanie, ze nie są już właścicielami szwalni, kredyt, sprzedaż maszyn, ojciec przestał pracować, praca u tego któremu sprzedali maszyny, praca też w domu przy komputerze, potrzeba 6000 dollarów, musi pracować tam 5-6 miesięcy
- 11.12 – płaci 450 dollarów (ponad 8000tys lir?), matka i ojciec pracują (teraz nie, więc dlaczego matka bez ubezpieczenia?), rata 900 dollarów (17tyś), sprzedam telefon jeśli to konieczne, znajomość aplikacji do wysyłania pieniędzy, nie można wysłać dolarów nie do usa,
-13.12 – wspomnienie o sprzedaży telefonu, wtedy kontakt przez fb z komputera, nie może go sprzedać bo na nim pracuje, jeśli go sprzeda nie kupi w tej samej cenie
- 20.12 – wizyta u lekarza, krwawienie z nosa, wzięcie kilku dni wolnego
- 21.12 – pytanie o pożyczkę 200 dolarów, sprawa ucięta przeze mnie
- 23.12 – „sprzedaż telefonu”, nie ma innego wyboru, komputer nie był jego, musiał oddać do pracy, przez jakiś czas będziemy bez kontaktu


po tym wszystkim widać, że jest aktywny na kontach, wiadomości dochodzą 

 

Link to comment
Share on other sites

Nieznajoma osoba z internetu zakręciła Ci w głowie, składała obietnice, oszukiwała, opowiadała o problemach, a później chciała wyciągnąć pieniądze. Nie zgodziłaś się i kontakt się urwał. To mi nie wygląda na nic innego jak tylko oszustwo.

Czego tak bardzo się obawiasz? Przebudzenia z pięknego snu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.