Jump to content

Jak sobie poradzić po zdradzie?


Zibi900

Recommended Posts

Generalnie chodzi o to, że w ciągu naszego 15 letniego małżeństwa wiele się działo. Mąż mnie wielokrotnie oszukiwał, w mojej ocenie ogólnie mnie zdradził, mimo, że nie przespał się z nikim. Wiele tego bagażu było przez te lata. Zawsze byłam wierna, lojalna i oddana. W ogień bym za nim wskoczyła. Mam problem z samooceną, niefajne dzieciństwo i nie ufam nikomu. 3 lata temu coś we mnie pękło. Zaczęłam zdradzać męża. Czułam się wtedy "taka super".. Niedawno powiedziałam mu o tym, tzn. On nie wie do czego doszło, ale wie o spotkaniach. Popłakał się i chciał wszystko naprawiać, starać się oboje itd. Od tamtego czasu jest źle. Chcę, ale nie ufam mu. Boję się, że znów mnie oszuka. Sama jestem w porządku od 3mc, nie interesują mnie już żadne romanse, chcę jego, żeby wkońcu było dobrze. Ja od zawsze żyję w strachu, że go stracę. Że przyjdzie inna i mi go zabierze. Jak zaufać.. Jak żyć szczęśliwie i poczuć spokój? Nie chcę żyć bez niego, kocham go i muszę coś zrobić

Link to comment
Share on other sites

Trochę nie rozumiem w jaki sposób on Cię zdradził. Niestety jak sama pewnie już zauważyłaś romanse i zdrady to nie jest droga do szczęśliwego życia. Trochę za dużo rozmyślań na temat przyszłości - tzn. kreujemy własne scenariusze często niezbyt pozytywne które prawdopodobnie i tak się nie spełniają. Przede wszystkim trzeba w to wszystko włożyć jakiś wysiłek - tzn. dać coś od siebie. Niekoniecznie musi to być prezent, wystarczy czasami zwykła rozmowa.

Link to comment
Share on other sites

"Zdradził" flirtując na czatach. Było kilka jednorazowych spotkań z kobietami, ale po znalezionych czatach, wiadomościach itp. wiem, że do niczego nie dochodziło, dziwiły się nawet, czemu jest taki wycofany i nic nie chce. Zawsze mi tłumaczył, że chciał tylko rozmowy, a nie seksu. Moja samoocena jest fatalna, choć udaję pewną siebie. Nie raz "modliłam się" żeby zniknąć, bo nie mogę znieść tego napięcia, strachu, stresu. Ja nie umiem być szczęśliwa, kiedy już nawet to poczuję chwilowo to panikuję że i tak się to zaraz skończy i pewnie zaraz znów będzie źle. Ostatni tydzień się starałam, byłam miła, nie robiłam awantur, nawet spaliśmy ze sobą. Wczoraj wieczorem pękłam. Śmiał się, że ktoś z pracy mówił, że nie wygląda na takiego, co ma od 15 lat jedną kobietę, bo jest taki fajny, przystojny itp. To podkopało moją samoocenę znowu. Zaczęłam sobie wyobrażać, że go ktoś namówi do zdrady itd. Wiem, że może się to wydawać irracjonalne. Ja analizuję każdy jego ruch, każde słowo, wszędzie widzę zagrożenie. Wiem, że się wykończę. Nie wytrzymam tak długo 

Link to comment
Share on other sites

W dodatku on ma o wiele lepszą pracę, w biurze, dobrze zarabia, a ja mam pracę fizyczną, zarabiam mniej i czuję się jak śmieć. On twierdzi, że nie widzi problemu, a ja tak, bo nie chodzę do pracy w szpilkach i mini.. Czasem wydaje mi się, że już nie ma dla mnie ratunku.. Że pewnego dnia poprostu wszystko się skończy, serce mi pęknie z tego wszystkiego 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.