Jump to content

Ciągły smutek


Asia27

Recommended Posts

Hej.. mam nadzieję, że ktoś podpowie, pomoże. Głównie chodzi o to, że nie pamiętam już kiedy byłam szczęśliwa. Każdy dzień to udręka. Wstaje, bo muszę pracować.. od zawsze wiedziałam, że nie zasługuję na to życie, po prostu mnie męczy. Zawsze starałam się każdemu dogodzić, nigdy o sobie nie myślałam. Jest tyle rzeczy, że nawet nie wiem od czego zacząć... Zacznę od tego, że mam 27 lat i mam stałą pracę. Od szkoły średniej mam myśli, że nie jestem nic warta. Że jestem beznadziejna i wszystko co robię pogarsza moje życie jak i życie bliskich mi osób. Nie potrafię poradzić sobie ze swoimi problemami jak i problemami innych. Wychowałam się w pełnej kochającej rodzinie, mam stałą pracę, ale i problemy finansowe. Mam chłopaka, który mnie wspiera. Ale nie widzę nic pozytywnegow całej tej sytuacji. Głównie żyje dlatego, bo wiem, że moją śmiercią zadała bym ból moim bliskim osobom. Wiem, że coś jest nie tak, ale nie potrafię poprosić i powiedzieć wprost o moich problemach jakiemukolwiek lekarzowi. Proszę o radę czy ktoś miał podobnie, ktoś wyszedł z tego, czy to normalne i powinnam się z tym pogodzić. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od punktu widzenia. Napisałaś, że masz stałą pracę i już z tego można by się cieszyć, bo wielu ludzi bezskutecznie poszukuje pracy. W dodatku masz chłopaka, który Ciebie wspiera, co jest jeszcze większym powodem do radości. Musiałaś wykazać się odpowiednimi umiejętnościami, żeby znaleźć pracę i chłopaka, i to już bardzo podnosi Twoją wartość. Jednak każdy człowiek ma podstawową wartość, bez względu na jego dokonania, więc nawet gdybyś nic nie osiągnęła, nie ma czym się martwić. Spróbuj wyszukać to, co Ci się udało i w czym jesteś dobra, zamiast pozwalać się wciągać w rozmyślania które ani Tobie, ani innym nie służą 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że doskonale rozumiem twoją sytuację. Smutek to emocja której doświadczamy gdy nie spełniają się nasze oczekiwania. Jeśli obniżysz oczekiwania, wobec życia jak i samej siebie to będziesz mogła dostrzec swoją wartość. Kiedy czujemy smutek, dostrzegamy więcej smutnych rzeczy wokół nas. To dodatkowo sprawia że czujemy się gorzej. Masz negatywny dialog wewnętrzny, swego czasu przeczytałem książkę Seligmana - pt. Optymizmu można się nauczyć. Poleciłbym, ale wniosek jest prosty. Świat może być cudownym albo okrutnym miejscem. To ty decydujesz o tym jakim go postrzegasz, plus warto postrzegać go jako coś dobrego. (Ze względów na lepsze samopoczucie, zdrowie, nawet finanse). Z osobistego doświadczenia wiem, że gdy tylko człowiek zaczyna dostrzegać więcej dobra wokół niego, to to drastycznie poprawia jego życie. W książce The magic of thinking Big jest mowa o dwóch kanałach (jeden negatywny, drugi pozytywny). Autor wspomina że człowiek nie jest w stanie czuć się równocześnie dobrze i źle, mieć negatywnych i pozytywnych myśli, gdyż są one bodźcami wywołującymi emocje. Emocja z kolei jak taka mała istotka wewnątrz ciebie, pragnie żyć dłużej i zmienia twój sposób postrzegania życia. Nic o tobie nie wiem, niemniej fakt, że napisałaś ten post i nie godzisz się na życie w dotychczasowych warunkach od razu sprawił że ciebie doceniam, oznacza to również, że wierzysz że możliwe jest szczęśliwe życie. Zakładam również że nie poddasz się dopóki nie osiągniesz swojego celu, a przynajmniej że jesteś do tego zdolna. Jesteśmy tak szczęśliwi jak myślimy że jesteśmy. Wierzę że ci się uda, jesteś w stanie poprawić samopoczucie nie tylko swoje ale i wielu innych osób - sama możesz to sprawdź ;) Trzymaj się 

 • Podoba mi się to 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.