Jump to content

Witajcie :)


Indali

Recommended Posts

Cześć mam 33 lata, aktualnie w dobrej formie psychicznej, ale w przeszłości bywało różnie.

Leczyłam się po depresji sytuacyjnej (dowiedziałam się po 8 latach związku, że mój przyszły mąż jest gejem i musiałam odwołać ślub). Nieudana próba samobójcza, tony leków, załamanie psychiczne, z którego na szczęście w końcu wyszłam obronną ręką.

Aktualnie jestem mężatką, mam synka dzięki in vitro (mam chorobę uniemożliwiającą zajście w ciążę w inny sposób). Później bardzo długa i frustrująca walka o potomstwo (kilka nieudanych transferów, nieudana procedura), co spowodowało u mnie ogromną depresję. W przeciągu roku przytyłam ponad 15 kg, nie miałam ochoty wstawać z łóżka, ale na szczęście trafiłam na świetnego Psychiatrę, który pomógł mi stanąć na nogi.

Jestem DDA, w dzieciństwie widziałam łzy mojej Mamy, głupkowate tłumaczenia i kłamstwa mojego Ojca. On teraz nie pije, zdarzają mu się czasem "wypadki", ale bardzo rzadko. Nigdy z jego strony Mama, ja i moje rodzeństwo nie doświadczyliśmy przemocy fizycznej, ale wielokrotnie byliśmy świadkami kłótni rodziców. Tata wczoraj trafił do szpitala, miał zagrożenie życia. Widząc go wczoraj takiego bezradnego, slabego miałam bardzo mieszane uczucia.

Nie potrafię go przytulić, jesteśmy dla siebie mili, ale zawsze był i jest dystans.

Problem alkoholizmu i naszej relacji jest dla mnie nieprzepracowanym problemem, którego zawsze się wstydziłam. Mam męża, który w moim odczuciu nadużywa alkoholu i bardzo się boje żebysmy nie skończyli jak moi Rodzice.

Myślę, że na tym forum chciałabym odnaleźć jakąś informację jak sobie z tym radzić i jakie kolejne kroki zrobić żeby zmierzyć się z tym problemem.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, jestem po 40tce, też jestem DDA. Mój ojciec podobnie jak Twój, nie był agresywny. Tylko te kłótnie. No i coś obiecał, jakiś wyjazd itp i oczywiście zawiódł bo się upił, nie wrócił do domu. W dzieciństwie nie wyobrażałam sobie powiedzieć komuś, ze mój ojciec jest alkoholikiem. Nie rozmawialiśmy z rodzeństwem o tym ani z mamą. Pierwszy raz wypowiedziałam te słowa jako nastolatka na spowiedzi podczas rekolekcji, na których ksiądz opowiadał o swoim ojcu alkoholiku. I ile mnie to kosztowało. Rozmawianie na ten temat z kimś kto nie ma rodzica alkoholika jest bez sensu. Taki ktoś nigdy nie zrozumie tego wstydu. Z rodzeństwem dopiero po 30tce zaczęliśmy o tym wprost rozmawiać. Są te różne typy DDA, ale dużo o tym nie czytałam. Ja chyba jestem kimś między cieniem a bohaterem. Rozumiem, ze Ci źle z tym, ze nie przytulisz taty. Ze nie możesz mu wybaczyć. Czy widzisz, ze on tego potrzebuje? Mój mocno zawiódł mnie w innej sprawie. Nie przeprosił mnie wtedy i od tego czasu traktuję go jako człowieka upośledzonego emocjonalnie, któremu wódka nieodwracalnie zniszczyła mózg. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Indali, co to znaczy, ze Twój mąż nadużywa alkoholu? Mój mąż pije czasem, ale ma przyjaciółkę (ona jest DDA), która uważa go za alkoholika, co jest dla mnie śmieszne. Kiedyś dziwne wydawało mi się wypicie z mężem po drinku sami w domu. Tylko przy okazji wizyty gości piłam. Od paru lat zaczęliśmy pic w sobotę i niedzielę po jednym piwie czy drinku, czasem dwa. Choć ostatnio przestalismy, bo nam się nie układa. W tygodniu, jak się idzie do pracy to nie smakuje alkohol. Czy takie czekanie na weekend, żeby się napić kulturalnie to już alkoholizm? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.