Jump to content

Jak pomóc dziewczynie?


tomek55

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem z moją dziewczyną od ponad roku. Ona ma 18 lat a ja 20. Jest nieśmiałą osobą z lękiem przed ludźmi? Naprawdę nie wiem jak to określić. PRAWDOPODOBNIE jest po jednej próbie samobójczej, w przeszłości często się okaleczała. Miała trudne dzieciństwo pełne kłótni, rodzice nie poświęcali jej za grosz uwagi skupiając się na karierach. Po wielu latach wspaniali rodzice przypomnieli sobie o istnieniu córki, nie rozumią jej problemów, uważają ją za nienormalną, stukniętą (delikatnie mówiąc, bo nie chcę cytować ich słów). Chcieliby żeby była ich odbiciem, czyli idealnego człowieka. Moja dziewczyna obwinia się i twierdzi, że mają rację a z nimi wszystko jest w porządku. Od kilku miesięcy radzi sobie co raz gorzej. To mała część wszystkiego,bo nie potrafię opisać co się tam dzieje. Bardzo chciałbym namówić ją na choć jedną wizytę u psychologa, ale ona twierdzi że jej nie da się pomóc bo jest aż tak bardzo "stuknięta". Właśnie dlatego postanowiłem napisać tutaj. Co mógłbym zrobić żeby namówić ją na psychologa? Za nic w świecie się nie zgadza a mówię o tym od kilku miesięcy. Najgorsze w tym wszystkim jest, że nie mogę powiadomić jej rodziców o problemie i muszę działać sam, nie ma innych bliskich którzy mogliby pomóc. Martwię się i błagam o rady.

Link to comment
Share on other sites

Hmm musisz porostu jakoś ją przekonać. To co ty możesz zrobić to okazuj jej dużo wsparcia i żeby czuła się przy tobie bezpiecznie. Bądź dla niej osobą dla której będzie chciała żyć. Możesz jej zaproponować że pójdziesz razem z nią do psychologa. A także spróbuj jakoś argumentować że nie jest stuknięta tylko że najprawdopodobniej jest to depresja na którą choruje bardzo dużo osób i takim osobom da się pomóc tylko muszą chcieć tej pomocy. Wytłumacz jej że jej rodzice się mylą I tylko pogarszają jej stan. Może jest coś co ona chciała żebyś ty zrobił Ale nie miałeś odwagi czy coś? I mógłbyś jej powiedzieć że to zrobisz jeśli ona pójdzie do psychologa. Powiedz jej też ze się martwisz i chcesz jej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.