Jump to content

bieda, problemy z relacjami, stres, odrzucenie partner


skierka

Recommended Posts

Kompletnie nie radzę sobie ze stresem i relacjami międzyludzkimi. Przez całe dzieciństwo aż do końca gimnazjum dokuczano mi i odsuwano mnie m.in. z powodu biedy. Nie zawarłam żadnej głębszej przyjaźni, jedynie przelotne znajomości. W liceum to się zmieniło, zaczęli się interesować mną chłopcy i znalazłam przyjaciółkę, która po pół roku zaczęła mnie unikać. Miałam akurat wtedy gorszy okres w życiu, a ona poznała zabawniejsze osoby, więc wybrała ich. Od tego czasu mam jakiś dziwny stres, gdy poznaje kogoś nowego. W trzeciej klasie liceum poznałam chłopaka z bardzo bogatej rodziny. Pierwsze spotkania były okropne pod tym względem, że brało mnie na wymioty, miałam mdłości, w połowie zdania zmieniała, to co chcę powiedzieć i zaczynałam mówić coś innego. Tamten czas był dla mnie podwójnie stresujący ze względu na maturę. Nie miałam okresu, pojawiał się raz na 2/3 miesiące. Byłam bardzo napięta, miewałam szybki oddech czy odczuwałam kołatanie serca. Rozdrapywałam rany. Po tym jak zaprosiłam tego chłopaka do swojego domu to nadal utrzymywaliśmy kontakt, ale przestało mu zależeć. Na studniówce podrywał pewną dziewczynę na moich oczach i w ostateczności bardzo źle mnie potraktował, mimo że wcześniej kreślił wspólne plany na przyszłość i zachowywał się tak jakby chciał mi dać gwiazdkę z nieba. Po zakończeniu naszej relacji zauważyłam, że złożył na fejsbuku życzenia urodzinowe bratu tej dziewczyny ze studniówki. Tego dnia, po raz pierwszy w życiu zwymiotowałam ze stresu. Nie mogłam się uczyć, ciągle płakałam. Nie otrzymałam też żadnego wsparcia. Historia z tym chłopakiem jest nieco bardziej skomplikowana, więc myślałam, że problem leży po mojej stronie np, myślał, że jestem na żywo ładniejsza. Po paru miesiącach uświadomiłam sobie, że to chodzi o biedną rodzinę. To wszystko bardzo mnie boli.

Piszę w sprawie tego stresu. Jak sobie z nim radzić? Jak przestać myśleć, że na nikogo dobrego nie zasługuję? Wszyscy wcześniejsi chłopcy, z którymi się umawiałam chcieli ode mnie tylko jednego. Podobno jestem bardzo ładna, jeżeli to ma jakieś znaczenie. To znaczy tak ludzie mówią i widzę to też po wzroku, ale sama jakoś tego nie dostrzegam. On jako pierwszy mnie dobrze traktował (przynajmniej na początku). Przyjmę wszystkie porady i bardzo chętnie z Panią porozmawiam.

Zapomniałam dodać, że przy relacji z nim miałam ciągle czarne myśli, że on nie chce ze mną pisać, z nudów to robi. Trochę to brzmi samospełniający się scenariusz, ale już sama nie wiem. Mam mętlik w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.