Jump to content

Recommended Posts

Jestem Iza, 26 lat. Mieszkam za granicą. Byłam w związku przez ponad pół roku z chłopakiem 31 lat. Poznaliśmy się w Niemczech. On przyjechał do pracy na zlecenie. Trochę ja bywałam później też u niego w Polsce. Poznałam rodzinę i jego znajomych. Na początku był to luźny związek, nic sobie nie obiecywaliśmy. Po jakimś miesiącu intensywnej znajomości zakochaliśmy się i oficjalnie zostaliśmy parą. Nasz związek miewał wzloty i upadki. Były dni, że się kochaliśmy na zabój, ale też takie, że się kłóciliśmy i zrywaliśmy o głupoty, a później i tak do siebie wracaliśmy. Był to burzliwy związek. Niecały tydzień temu zerwałam z nim, bo napisał do mojej koleżanki bez mojej wiedzy. Kazał jej mi nic nie mówić. Okłamał ją, że się pokłóciliśmy. Próbował umówić się z nią ("Może kiedyś jakieś piwo?"), pytał czy by mu dała lekcje prawa jazdy, ewidentnie ją podrywając. Ona odpisała mu, że nie umawia się z chłopakami swoich koleżanek. On natomiast napisał jej, że ma się ze mną ku końcowi. Było to dla mnie ogromnym szokiem, bo z tych słów wynikało, że nie planował ze mną przyszłości. Koleżanka wysłała mi zdjęcia rozmów dopiero po miesiącu czasu, jak sama do niej napisałam. Przy okazji ostrzegała mnie przed nim, że jest dupkiem i zniszczy mi życie i żebym trzymała się z daleka. Jest mi z tym źle. Bardzo mnie zranił. Obawiam się, że mam depresję. Miewam myśli samobójcze. Od razu zerwałam kontakt blokując go w mediach społecznościowych i komunikatorach internetowych, ale nadal czuję wielki smutek i żal. Bardzo za nim tęsknię.Teraz pozostała jedynie pustka. Czy dobrze zrobiłam, że z nim zerwałam? Może to była zbyt pochopna decyzja? Każdy w sumie zasługuje na drugą szansę. Mimo że nie doszło do zdrady fizycznej, czuję się zdradzona. Nie mam już do niego zaufania. Myślę, że gdybym dalej z nim była, popadłabym w obłęd kontrolowania jego telefonu. On się do mnie również nie odezwał od czasu zerwania, czyli od około tygodnia milczy. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego o mnie nie walczy? Ma przecież mój numer telefonu. Dlaczego nie zadzwoni? Tak łatwo ze mnie zrezygnował... Co mam robić abym odzyskała dawne zdrowie psychiczne i jak najszybciej wyleczyła rany?

Proszę o pomoc, bo już nie daję rady. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.