Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Ojciec dziecka czy spróbować czegoś nowego


Recommended Posts

Witam. 

Mam 21 lat I wychowuje samotnie 7 miesięcznego syna. Jego ojciec chce uczestniczyć w jego życiu oraz naprawić rodzinę. Niestety przez całą ciąże mnie kłamał, brał narkotyki i wywalal pieniądze w maszyny, później musiał wyjechać z kraju żeby zarobić pieniądze na długi i zostawił mnie sama jak dziecko miało miesiąc. Podczas jak go nie było, poznałam chłopaka który też ma dziecko 2letnie I widuje go 2 razy w tygodniu. Poniekąd wszystko jest dobrze ale czasem mam wątpliwości co do jego uczuć. Jest dość skomplikowany. Nie czuję się w tym związku tak swobodnie i pewnie. Nie wiem czy to wymaga czasu czy po prostu już tak będzie albo będzie gorzej bo przecież początki są najlepsze. Ojciec dziecka wrócił z Holandii i teraz jest co 10 dni w Polsce na 4 dni, poniekąd obiecuję mi że się zmieni, że teraz jak ma pracę to nie ma kiedy takich rzeczy robić. Z jednej strony myślę czy dać mu szansę któraś z kolei bo przecież to ojciec mojego dziecka, dziecko miałoby wszystko, i rodzine i pieniądze, ale nie wiem czy mu wierzyć.. A z drugiej strony mogę stracić chłopaka który może kiedys byłby dużo lepszym partnerem. Póki co nie przychodzi do mnie bo nie chce być u mnie jak są moi rodzice (nie wiem czy dla niego to za wcześnie czy co ale ja do niego przychodzę i tylko bez dziecka). 

Już sluzszy czas nie daje mi to spokoju i ciągle żyje w stresie i w jednym wielkim pytajniku. Czy ludzie się zmieniają? 

Główny problem w skrócie : dać kolejna szansę byłemu i ojcu dziecka i ryzykować że będę trwać w tym w nieskończoność? Czy zaryzykować stratę ojca dziecka i spróbować z nowym partnerem mając nadzieje ze będzie lepiej i że zacznie moje dziecko traktować kiedyś jak swoje I się otworzy? 

Edited by Demoniqueen
Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

proszę sobie rozpisać bilans zysków i strat dla obu wariantów: dla tworzenie nowej relacji oraz kontynuowania poprzedniej. Taką decyzję należy podjąć samodzielnie - psycholog nie doradza jak żyć. Jeśli będzie Pani miała trudność z rozpisaniem sobie bilansów, może Pani skontaktować się z psychologiem, który w tym pomoże, jednak nie powie co miałaby Pani robić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.