Skocz do zawartości

Ja go zdradziłam


doma186

Polecane posty

Jestem kobietą mam 24 lata i popełniłam błąd. Po 2 latach związku po zaręczynach tuż przed jego urodzinami zdradziłam go. Nasz związek był co raz gorszy co raz gorzej się w nim czułam, żałowałam że kupiliśmy razem mieszkanie. Próbowałam o tym z nim rozmawiać ale zamiast tego wychodziły kłótnie i "że przypierdalam się". W pracy poznałam kolegę i przy gorszym dniu poszłam do niego. Prosiłam byśmy byli tylko kolegami i by był grzeczny, ale tak naprawdę miałam gdzieś co się stanie, a kolega znając moją ciężką sytuację w związku upił mnie i się ze mną przespał. Po wszystkim płakałam co ja zrobiłam ale gdy wróciłam do domu i zobaczyłam wkurzonego narzeczonego wiedziałam że muszę z nim zerwać a nie się bawić, jednak nie potrafiłam. 3 tygodnie spotykałam się z kolegą z pracy (bez alkoholu i sexu) bo chciałam mieć alternatywę po zerwaniu ale cały czas nie potrafiłam z narzeczonym zerwać. W końcu on się domyślił i wymusił na mnie zeznania. Wszystko mu powiedziałam. On powiedział że tak mnie kocha że mi wybaczy ale mam wybrać. Wybrałam jego. W końcu zaczął się starać, pomagać w domu, spędzać ze mną czas. Niestety zaczął też kontrolować. Programy szpiegowskie, podsłuchujące, a później kłótnie że dlaczego nie powiedziałam że z kimś rozmawiałam i że na pewno we wszystkim go okłamuje, pełna kontrola w każdej chwili. Dorzucanie podczas rozmowy teksów "co ty temu też dupy byś dała" na szczęście z tym się ograniczył teraz. Po każdej takiej kłótni czułam się jak gówno i że powinnam się tak czuć bo zasłużyłam. Staram się wszystko mu mówić i być dobra i kochająca. Ale dziś po pół roku od tego dowiedziałam się że zainstalował kamery w sypialni. Jak mówiłam że to mi się nie podoba usłyszałam że nie ma powodu chyba że coś planuje, kogoś zaprosić itd. on mówi że te nagranie jest tylko dla nas i skoro mi się to nie podoba to znaczy że mu nie ufam to jak śmiem chcieć by on znowu mi zaufał. Skoro on nie wie czy znów go nie zdradzę za kolejne 2 lata i pójdzie mi łatwiej. Teraz siedzę w pracy, wstyd bo znowu współpracownicy widzieli mój płacz a mi się nie chce żyć. Łatwiej by było gdybym tak jak on chce z nikim nie rozmawiała o swoim życiu (bo to też jego życie a on sobie tego nie życzy bo to tylko nasze życie), nie miała przyjaciół ( nie ma czegoś takiego jak przyjaciele) gdybym się tylko go słuchała. Nie wiem już co myśleć. Ja nie chcę z nim się rozstawać, ale nie jestem pewna czy kiedykolwiek on mi znowu zaufa. On mówi że cały czas tłumaczy mi jak mam się zachowywać, ale już jest tym zmęczony bo ja nie rozumiem. On ma pełno pozytywów, tylko że chce pełnej kontroli i każda kłótnia czy problem to zawsze moja wina. A jak on coś zrobi to może bo ja zrobiłam coś gorszego... Jak mogę poprawić tą sytuację? Bo już naprawdę czuję że się poddaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie błędy da się naprawić. Stracone zaufanie jest cholernie ciężko odzyskać. Być może już na zawsze będziesz miała przypiętą przez niego etykietkę niewiernej. Niewiele możesz z tym zrobić, bo przecież to od niego zależy czy Ci wybaczy i pogrzebie swoją urazę na tyle głęboko, żeby nie dawała o sobie znać. Przez pół roku się starałaś i jakaś tam poprawa jest, ale zdecydowanie niewystarczająca. Ciężko powiedzieć czy dłuższe czekanie i pokorne znoszenie roli tej złej, winnej wszystkiemu coś da. Jedyne co możesz robić to rozmawiać, próbować się dogadać. Jeśli macie być razem, musicie sobie ufać, inaczej to będzie chory związek. Skoro źle było przed zdradą i źle jest teraz, to może warto zastanowić się czy ma to sens. Lepiej chyba żyć przez jakiś czas jako spokojna singielka, niż męczyć się w takim związku, gdzie facet stale nęka Cię psychicznie, rozbudzając poczucie winy. Albo wybacza i żyjecie normalnie albo nie, niech się zdecyduje. Nie może Cię trzymać jak psa na smyczy. To znaczy może - póki będziesz na to pozwalała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.