Jump to content

NIE MOGĘ WYJŚĆ Z DOMU.. POMOCY..


NIESIA

Recommended Posts

Witam. Mam 31 lat. Ponad pół roku temu zrezygnowałam z pracy, bo panował tam mobbing i wykorzystywanie pracownika i ubnizanie, następnie zaraz po tym skręciłam kostkę. Kostka się zagoiła, ale ja przestałam wychodzić z domu. Mam ogromny lęk. W wychodzeniu z domu pomagały mi jedynie słuchawki na uszy i muzyka, ale i to już przestało skutkować. Wyjściu na zewnątrz towarzyszy: lęk, piski w uszach, paranoja, że wszyscy mnie obserwują i się ze mnie śmieją, gdy mam coś podpisać drżą mi ręce i nie umiem tego zatrzymać, uczucie 'śledzenia', nadwrażliwość na światło i dźwięki, kołatanie serca, przyśpieszony oddech, chciałabym jak najszybciej dostać się spowrotem do domu. W domu natomiast też zasłaniam rolety tak, żeby nie było mnie widać. Towarzyszą mi często natrętne "myśli"? Ciągle czuję się ospała, zmęczona, nic mi się nie chce... Odkąd pamiętam miałam lęki przed publicznymi występami i tłumami ludzi. W dzieciństwie dokuczano mi, bo byłam strasznie chuda, ale nie wiem, czy ma to znaczenie. Mój ojciec prawie całe życie był alkoholikiem i w domu zawsze panowały kłótnie. Ja odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, pomimo tego, że się uczyłam, ciężko mi było cokolwiek zapamiętać na dłużej, ale jakimś cudem mam maturę i poszłam na studia, ale ich nie ukończyłam.
 Do tej pory zostało mi coś z tych " luk pamięci', gdyby ktoś mnie się spytał co robiłam trzy dni temu lub kiedy było takie i takie wydarzenie, nie wiedziałabym co odpowiedzieć. Ciągle mam zły nastrój i problem z wysławianiem się. To co kiedyś sprawiało mi radość, już tego nie robi. Nie wiem co robić, jak pozbyć się tych leków i paranoi, bo przez nie ,nie jestem w stanie wyjść do ludzi, czy normalnie pracować. To co dla innych jest proste, dla mnie jest strasznie trudne. Proszę o jakąś radę, co mogę zrobić w tej sytuacji? Zaznaczę, że wcześniej pracowałam non- toper przez x lat z krótkimi przerwami.( Mimo, że też przytłaczały mnie epizody strachu i niepokoju, ale nie aż takie, jak teraz). W zasadzie chyba, już tracę nadzieję. Co robić? Co to może być? Jak się tego pozbyć??

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno, idz na psychoterapie. Szukaj pomocy, bo skoro juz masz problem z wyjsciem z domu, to nie moze byc zbyt dobrze. Jesli nie normalnie, to probuj znalezc cos przez internet,  nawet tu na tej witrynie znajdziesz odpowiednia pomoc. Nie czekaj, tylkomszukaj pomocy od razu. 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.