Skocz do zawartości

NIE MOGĘ WYJŚĆ Z DOMU.. POMOCY..


NIESIA

Polecane posty

Witam. Mam 31 lat. Ponad pół roku temu zrezygnowałam z pracy, bo panował tam mobbing i wykorzystywanie pracownika i ubnizanie, następnie zaraz po tym skręciłam kostkę. Kostka się zagoiła, ale ja przestałam wychodzić z domu. Mam ogromny lęk. W wychodzeniu z domu pomagały mi jedynie słuchawki na uszy i muzyka, ale i to już przestało skutkować. Wyjściu na zewnątrz towarzyszy: lęk, piski w uszach, paranoja, że wszyscy mnie obserwują i się ze mnie śmieją, gdy mam coś podpisać drżą mi ręce i nie umiem tego zatrzymać, uczucie 'śledzenia', nadwrażliwość na światło i dźwięki, kołatanie serca, przyśpieszony oddech, chciałabym jak najszybciej dostać się spowrotem do domu. W domu natomiast też zasłaniam rolety tak, żeby nie było mnie widać. Towarzyszą mi często natrętne "myśli"? Ciągle czuję się ospała, zmęczona, nic mi się nie chce... Odkąd pamiętam miałam lęki przed publicznymi występami i tłumami ludzi. W dzieciństwie dokuczano mi, bo byłam strasznie chuda, ale nie wiem, czy ma to znaczenie. Mój ojciec prawie całe życie był alkoholikiem i w domu zawsze panowały kłótnie. Ja odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, pomimo tego, że się uczyłam, ciężko mi było cokolwiek zapamiętać na dłużej, ale jakimś cudem mam maturę i poszłam na studia, ale ich nie ukończyłam.
 Do tej pory zostało mi coś z tych " luk pamięci', gdyby ktoś mnie się spytał co robiłam trzy dni temu lub kiedy było takie i takie wydarzenie, nie wiedziałabym co odpowiedzieć. Ciągle mam zły nastrój i problem z wysławianiem się. To co kiedyś sprawiało mi radość, już tego nie robi. Nie wiem co robić, jak pozbyć się tych leków i paranoi, bo przez nie ,nie jestem w stanie wyjść do ludzi, czy normalnie pracować. To co dla innych jest proste, dla mnie jest strasznie trudne. Proszę o jakąś radę, co mogę zrobić w tej sytuacji? Zaznaczę, że wcześniej pracowałam non- toper przez x lat z krótkimi przerwami.( Mimo, że też przytłaczały mnie epizody strachu i niepokoju, ale nie aż takie, jak teraz). W zasadzie chyba, już tracę nadzieję. Co robić? Co to może być? Jak się tego pozbyć??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.