Jump to content

Ciężko jest mi zaakceptować jego dziecko.


Recommended Posts

Hej, jestem kobietą mam 24 lata. Od 2 lat jestem w związku z obcokrajowcem. Wszystko układało się w porządku do czasu gry zaszłam w ciążę i wspólnie z partnerem zdecydowaliśmy się ją przerwać. Nie byliśmy gotowi jak wspólnie stwierdziliśmy na rodzicielstwo. Jakiś miesiąc po usunięciu ciąży przypadkiem przez media społecznościowe natrafiłam na kobietę która miała w znajomych mojego faceta. Z ciekawości weszłam na profil i tam zobaczyłam dziecko, które normalnie wygladalo jak mały klon mojego faceta. Zaczęłam przeglądać więc zdjęć i tam zobaczyłam go w obeciach z tą kobietą i dzieckiem na rękach pod hasztagiem "happyfamilly". Byłam w szoku. Od razu postanowiłam skonfrontować to z moim facetem. Przyznał ze dziecko jest jego i że bał mi się powiedzieć bo bał się że mnie straci. Po kłutni z tego powodu doszliśmy do wniosku że damy sobie szansę i zobaczymy jak to się potoczy. Bywały spięcia z tego powodu, gorsze i lepsze dni, w mojej głowie myśli że na pewno nadal jest z tą kobietą skoro ona nadal trzyma zdjęcia. Jednak on zaprzeczał moim złym przeczucią. Mówi że jestem kobieta jego życia że chce że mną być, że nie wyobraża sobie życia beze mnie itd. W końcu doszło do spotkania ze mną i dzieckiem. Starałam się je zaakceptować, ale patrząc na nie widzę cień tej kobiety, moje łzy, cierpienie oraz niechęć spowodowaną tym cichym głosem w mojej głowie mówiącym mi "dlaczego to dziecko może żyć, w czym ono jest lepsze niż moje które zdecydowaliśmy się usunąć". Moj partner widzial moja niechęć więc zdecydował na razie nie przyprowadzac dziecka gdy przychodził do mnie. Po jakimś zdecydowaliśmy się zamieszkać razem. On mieszkał w innym mieście. A jego byla I ja mieszkałyśmy w tym samym. Pojawił się kolejny problem dotyczący jego pobytu na terenie kraju. Jak on twierdzi jego pobyt uzależniony jest od dziecka i zwiazku partnerskiego z tą kobietą. Wprowadził się do niej (nie nie są razem, jestem tego pewna i ona ma innego partnera), odwiedzając mnie na 3/4 godziny 2 razy w tygodniu bo jak twierdzi zajmuje się dzieckiem i szuka prawnego rozwiązania zaistniałej sytuacji. 

Jak poradzić sobie z całą sytuacją, jak pomimo mojej niechęci zaakceptować to dziecko.. ono przeciez nie jest niczemu winne nie wybrało rodziców. Oraz na pozbyć się zazdrości o byłą partnerkę mojego partnera.

Ps. Ze stresu zgubiłam 6 kilo i połowę włosów👍

Edited by Bezradna98
Link to comment
Share on other sites

Akceptacja tamtego dziecka to jedno, mnie bardziej ciekawi jak to jest, że akceptujesz takiego faceta? Nie wolałabyś mieć uczciwego, poświęcającego Ci więcej czasu i chętnego do założenia z Tobą rodziny, zamiast takiego krętacza z dzieckiem, byłą żoną w bliskich relacjach i niepewną przyszłością w tym kraju? Czujesz, że pasujesz do tego faceta? Mówi, że bez Ciebie żyć nie może, ale na pewno to samo mówił żonie, więc zbytnio bym w to nie wierzył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.