Jump to content

Wszystko zaczyna się bardzo komplikować...


Phin

Recommended Posts

Zacznijmy od tego, że jak zaczęłam studia znalazłam sobie młodszego chłopaka przez internet z Portugalii. Nie jest to zły człowiek. Trochę pogubiony w życiu i no młody jeszcze chłopak. Widać było i jest że mu zależy na tym abym była szczęśliwa. Nie zawsze umiał to okazać w odpowiedni sposób. Moi rodzice pomimo że jestem już pełnoprawnie dorosłą osobą byli bardzo na nie w tym i mój tata zaczął gadać że to złodziej i oszust. Później po pół roku postanowił do mnie przylecieć on miał wtedy 18 a ja 21. Byliśmy po uszy zakochani w sobie i dużo nerw nas kosztowało aby się spotkać z jego i jak mojej strony. Mój tata go polubił jak go zobaczył,wszyscy byli dla niego bardzo mili. Popełnił trochę błędów będąc u mnie ale udało się jakoś to przegadać. Rozstanie było dla nas dosyć bolesne bo on musiał lecieć z powrotem do domu. Bardzo płakałam długo i on też nie czuł się z tym dobrze, nie mogliśmy bez siebie żyć. Po miesiącu od spotkania zerwał ze mną ponieważ nie wiedział czego dokładnie chce. Był zrozpaczony bo nie przyjęli go do uni w Anglii do którego chciał bardzo dostać się. Bardzo mi przykro było i też zachowałam się nie fer w jego stronę. Przez ostatnie 4 lata nas dręczyło to wszystko i próbowaliśmy się pogodzić ale ani ja ani on nie byliśmy na to gotowi. Wytrzymałość u nas trwała 2-3 miesiące. Teraz mam 24 on 21. Trochę pogubiony jest po wypadku samochodowym ciężko ma boi się że nie skończy studiów że będzie musiał powtarzać rok. Ja też kończę studia. Moi rodzice nie pochwalają rozmowy z Davidem pomimo że powiedziałam im że chce naprawić naszą relację. Powiem szczerze że go bardzo kocham i na nim bardzo zależy. On tez się o mnie troszczy. Boje się jedynie że jak skończę studia będę wybierać pomiędzy młotem a kowadłem gdzie nie jest to fair. Ja chcę mieć rodziców i chce mieć Davida w życiu. Nie wiem co mam jeszcze zrobić aby to jakoś ułożyć sobie życie. On mówi żeby teraz aby zostać przyjaciółmi bo on sam nie wie czego chce już i boi się że mnie zrani. Gadamy że sobą codziennie wyjaśniliśmy własne problemy żartujemy ba nawet wspomnienia przeżyliśmy razem. Nie wiem potrzebuje porady. Nie wiem jaka będzie przyszłość. Boje się. Co mogę zrobić aby nie stracić ani rodziców ani Davida?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego musisz wybierać między rodzicami i chłopakiem.

Zazwyczaj rodzice chcą dobrze i mogą mieć rację. 

Pewnie chcą abyś miała poukładane życie a nie zajmowała się znajomym z Internetu. Możesz podejmować jakieś decyzje które w dłuższej perspektywie nie będą korzystne. Nie możesz zakładać że mając 21 lat znalazłaś miłość na całe życie. Jeszcze nie poznałaś tego jak się z nim żyje w normalnym życiu. 

Powtarzanie roku na studniach to nie jest nic niezwykłego. Powinnaś go wspierać jako przyjaciela ale za kilka lat życie może się ułożyć zupełnie inaczej i może nie być wam po drodze. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.