Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem studentką w wieku 21 lat. Od jakiegoś roku mam konflikt z członkiem mojej rodziny. Byłam wielokrotnie przez nią poniżana. Przez tą osobę i jej szerzenie nieprawdziwego przebiegu niektórych wydarzeń moi bracia cioteczni przez długi czas się do mnie nie odzywali, nie chcąc wysłuchać mojej wersji wydarzeń. Po pewnym czasie pogodziłam się z braćmi i sytuacja wróciła do normy. Jednak po pewnym czasie odbyła się duża wymiana  zdań po tym jak na siłę ta osoba chciała wprowadzić nowe osoby do naszej rodziny i MUSIAŁAM się z nimi dogadywać i zaakceptować. Nie zrobiłam tego. Rodzina znaczy dla mnie bardzo dużo i nie jestem w stanie z dnia na dzień kogos uznać za członka rodziny, a do tego byłam zmuszana. Wyszła z tego awantura. Chyba nigdy nie czułam się taka opuszczona jak wtedy. Nikt mnie nie chciał zrozumieć, a jedynym wyjściem według wszystkich, którzy byli tego świadkami było siedzieć cicho i  nie podważać słów starszej osoby. Pomimo, że wszystkim się nie podobała myśl przyjęcia nowych osób do rodziny to nikt o tym nie wspomniał i to ja oberwałam. Nie jestem w stanie teraz siedzieć w towarzystwie tej osoby. Gdy mama stwierdziła, że przejdziemy się na spacer i widziałam, że zmierzamy w kierunku domu tej osoby, zaczęłam płakać i zaczęłam się trząść. To chyba nie jest odpowiednia reakcja organizmu. 
Mam problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. W przyszłym miesiącu 18 urodziny ma moja siostra i ta osoba będzie na imprezie urodzinowej, a ja nie chcę rezygnować z świętowania pełnoletności mojej siostry i nie chcę "uciekać" z własnego domu tylko dlatego, że bedzię tam ta osoba. Proszę o jakąś poradę co mogę zrobić w takiej sytuacji.   

Link to comment
Share on other sites

Im szybciej zaakceptujesz tą osobę tym lepiej dla Ciebie. Nie ma rady, należy być pokornym w niektórych sytuacjach . Wydaje mi się a w zasadzie jestem przekonany że to indywidualna kwestia kto z kim się spotyka. To jest Twoje zdanie, ale nikt zupełnie nie musi się z nim zgadzać. Stałaś się trochę kozłem ofiarnym skoro tylko Ty mówiłaś głośno o swoich wątpliwościach. Dogadaj się z bliskimi poprostu , zainicjuje rozmowę ale bez krzyków i awantur i najlepiej przeproś. Z doświadczenia wiem że przez błędne myślenie relacje z bliskimi jest bardzo łatwo zniszczyć, tak poprostu, mówiąc nawet słowo za dużo. Z odbudową jest trudniej , to długa droga. Powodzenia mam nadzieję że pomogłem choć jestem tylko prostym chłopaczkiem 😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.