Jump to content

Żona twierdzi że chce ją zdradzić i chce rozwodu


Recommended Posts

Cześć,

Pierwszy raz pisze na takim forum. Sytuacja wygląda tak. Jestem z moją ówczesna żona małżeństwem już jakiś czas, przed tym byliśmy razem mamy małe dziecko. Odkąd zmieniłem pracę -  wszystko zaczęło się sypać. Problem jaki był to, że siedzialem w pokoju z koleżanką. Nie miałem co do niej żadnych zamiarów, jak i ona do mnie. Żona była strasznie strasznie zazdrosna na początku, oczywiście śledzenie w mediach społecznościowych jak wygląda itp. Czasami do mnie napisała i tylko w stosunkach koleżeńskich, często odnośnie tematyki branży jaką się zajmujemy. Odeszła do konkurencyjnej firmy i mi pisała jak to wygląda albo jak sam się pytałem by mieć jakieś rozeznanie. Problem taki że jak otwarcie mówiłem co mi przekazała był problem, że z nią piszę. Kiedy nie tyle co ukrywałem, a po prostu nie mówiłem było jeszcze gorzej. Okazało się, że nagminnie przegląda mój telefon - nie mam nic do ukrycia więc żadnej zmianie hasła nie myślałem nawet bo po co.  Żona często po mnie jeździ , w tym przy znajomych którzy cześć się ode mnie odwrócili bo po co zapraszać parę, której połówka wywoła awanturę. Ja zawsze byłem raczej dusza towarzyską i lubiłem z każdym porozmawiać.  Ona psychicznie potrafi mnie objechać od góry do doły tlyko po to by mi podciąć skrzydła jak się poczuje pewniej. Najbardziej mi szkoda naszego dziecka, które musi widzieć te sceny kłótni. Ja zawsze chciałem rozmawiać, wyjaśnić wszystkie problemy. Ona powie że nie ma ochoty rozmawiać i tyle z rozmowy. Twierdzi, ze swoim zachowaniem i pisaniem z inną dziewczyną chce ja zdradzić i chce rozwodu. Ja się na prawdę czuję tragicznie. Nie zamierzam jej skrzywdzić. Żona twierdzi, że skoro raz tak zrobiłem że z niewinnego pisania przerodzi się coś innego( tak samo jak miałem z nią). Nie wiem już co mam robić. 8 godzin w pracy, gdzie nie jestem szczęśliwy bo ciągle o coś problem, a potem przyjście do domu i jeszcze gorzej. Przepraszam, jeśli tekst wyszedł chaotycznie.

Link to comment
Share on other sites

Żona ingeruje w Twoją prywatność przeglądając telefon. Zwyczajnie szantażuje rozwodem i manipuluje.  Z tej perspektywy słabo to wygląda. Może pomoże trzecia osoba, jakaś terapia małżeńska. 
Niech może żona sama wybierze psychologa. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sugerowałem jej to, ale twierdzi, że nie potrzebuje żadnego psychologa. Nie jest to tylko moje zdanie jak i każdego z kim rozmawiałem o tym. Tylko siłą jej nie zaciągnę. Podejrzewam, że boi się, że wyjdzie że problem jest w niej. Chciałbym aby nasza relacja była normalna również ze względu na małą. Gdybym jak twierdzi chciał ją zdradzić nie rozmawiałbym ciągle o kredycie i domu. Ja po prostu nie wiem co mam robić by to uratować. Już pomijam dziecinade, typu kasowanie zdjęć aby pokazać jaka to nie jest. Twierdzi, że nie potrafię jej wysłuchać, jej problemów. Z tym że co nie powiem to źle bo nie znalazłem złotego środka. Ja gdy próbuję jej się wyżalić to słyszę "życie", "no co ja mam ci powiedzieć" itp.

 

Link to comment
Share on other sites

Taki psycholog nie jest od leczenia konkretnych ludzi, tylko od relacji.  Może jest w otoczeniu ktoś kto może pomóc, kto ma też autorytet u żony. 

Jak nie będzie zgody na jakąś pracę nad związkiem zostaje separacja, potem rozwód. Nie znam się na tym. To nie jest relacja w której chciałbym na siłę trwać do końca życia. 

Link to comment
Share on other sites

Ze względu na przyszłość całej rodziny dobrze byłoby rozważyć rozmowę z kimś, kto jest dla Państwa autorytetem w dziedzinie budowy partnerskiej relacji i mógłby z boku spojrzeć świeżym okiem. Może ktoś z rodziny, czy chociażby zaprzyjaźniona para? Najlepszy byłby psycholog, który na pewno pomógłby profesjonalnie, to bez wątpienia byłoby najlepsze. Jednak jeśli partnerka ma opór, to należy szukać innych rozwiązań. Napisał Pan, że partnerka boi się zdrady, bo już raz Pan to zrobił i odszedł do innej, (jeśli dobrze zdrozumiałam?). Dlatego obawy partnerki w jakimś stopniu mają podstawy. Myślę też, że jeśli Państwo wyjdą z założenia, że na kłopoty w relacji oboje składacie się w jakimś mniejszym, czy większym stopniu - ALE OBOJE... Wówczas będzie szansa aby pójść o krok na przód. Radzę też skupić się na tym co Państwa łączy i cieszy, na budowaniu wzajemnego zaufania i ustaleniu wspólnych celów. Trzymam kciuki. Powodzenia 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.