Jump to content

Strach że nie będzie jutra


Lkkaw

Recommended Posts

Czy to początki depresji? 
Mam 24 lat nic mi się w życiu nie układa pracowałem i studiowałem jednocześnie przez 7 dni w tygodniu po 12 godzin, przez co nie mam żadnego życia prywatnego kiedy skończyłem studia i myślałem że w końcu jakoś ułoże sobie to życie znajdę lepszą pracę będę mógł robić rzeczy o których zawsze marzyłem, wybuchła wojna boje się że dotrze ona do nas bo pewnie tak się stanie. Myślę że już przegrałem wszystko i nic dobrego mnie nie spotka. Od dwóch tygodni poza wyjściem do pracy nie robię nic, po powrocie zajmuje się śledzeniem wiadomości nie śpię po nocach wariuje czuje się bezsilny. Chciałbym uciec wyjechać nie mam jednak dokąd, do tego wszystkiego niepowodzenia w życiu uczuciowym ile można wytrzymać?? Do tego strach przed wezwaniem WKU. Co ja mam robić nigdy nie czułem się tak źle? Nie wiem czy doczekam jutra, totalna bezsilność.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ten strach to nie musi być od razu depresja, może to jest chwilowy spadek nastroju przez natłok tylu smutnych informacji. 

To, że jest wojna u naszych sąsiadów to nie oznacza, że u nas tez tak będzie. Wszyscy się tego boją, ale nie możemy popaść w paranoje i panikować. Trzeba dalej żyć! Na to, że Cie wezmą do WKU to jest niezależne od Ciebie. Myśl " Co będzie to bedzie".

Teraz skup się na tym ,co Ci sprawia przyjemnisc i zacznij myśleć pozytywnie. Nie siedz sam w domu. Wyjdz do ludzi. Znajdz sobie jakies hobby. Jestes młody, to może wybierz sie do klubu czy na dyskoteke. Jest mnóstwo ciekawych form spedzenia czasu wolnego, tylko trzeba próbować. Może zainteresuje Cie jakiś sport? A jak nie lubisz hałasu i tłocznych miejsc to udaj sie na wycieczke do parku czy do lasu.

Pomyśl o marzeniach i zacznij je spełniać już teraz! Życie jest jedno, nie ma sensu na dołowanie się i myślenia o najgorszym. Głowa do góry. Trzymaj się chłopie. Dasz radę 🙂Pozro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.