Jump to content

Już nie wiem co mam dalej robić mimo walki


Kamadi27

Recommended Posts

Witam, na początku zacznę, że jestem osobą LBGT jestem w związku z kobietą od prawie roku wszystko dobrze się układało wszystko było dobrze nagle moja partnerka zrobiła się zimna chłodna, gdy jej mówię takie zachowanie z twojej strony mnie krzywdzi, gdy próbuje powiedzieć co mnie boli co jest źle słyszę z jej strony przestań przytłaczasz mnie tymi poważnymi tematami jestem przytłoczona za dużo miłości z twojej strony, ale przez rok jej to nie przeszkadzało jak zapytałam co się dzieje ona najwidoczniej czegoś brakuje jak zadam pytanie, czego ci brakuje nie jest w stanie odowoiedziec później zmienia zdanie, że może jednak nie pasujemy do siebie może człowiek wszedł w coś bez przekonania za chwilę jest dobrze, a za chwilę znów źle niestara się nie okazuje ciepła pytam się wprost, czy ratujemy to, czy staramy się dalej słyszę tylko słowa daj mi odetchnąć daj mi czas muszę to wszystko przemyśleć dzieli nas odległość, ale dosyć często się widujemy raz jest tak raz tak jeszcze cały czas mówi mi to nie twoja wina niczemu nie jesteś winna chwilę jest dobrze, że chwilę x jej strony obojętność daj mi czas muszę to przemyśleć, czy do siebie pasujemy itp. raz się mną wcale nie itwrwsuje w za chwilę wyptuje o wszystko, co np. robię z kim jestem itp. pytam wprost jesteśmy razem ona, że tak, ale jest obojętność, że przytłoczona jest, że potrzebuje czasu, że musi się ogarnąć próbuje z nią szczerze rozmawiać, ale to nic nie pomaga ja staram się walczę próbuje, ale x jej strony nie ma tej inicjatywy o co jej chodzi co ja mam robić dalej, bo już sobie nie radzę, będąc w takim zawieszeniu przepraszam, że jest to pisane tak chaotycznie, ale już sobie nie radzę z tą sytuacją.partnerka oznajmiła mi że nie potrafi być ciepła czuła na dzień dzisiejszy że trochę wycofała się z uczuć ,o co może tu chodzić co mam robić dalej boje się że jak dam jej ten czas ona z nas zrezygnuje do końca

Link to comment
Share on other sites

Witam. Boisz się dać jej czas, boisz się poluzować swoje więzy miłości, bo nie chcesz jej stracić, ale to właśnie ten strach jest problemem, to on niszczy wasz związek. Widocznie tak bardzo Ci na niej zależy, że nie dajesz jej potrzebnej swobody do życia, dlatego mówi, że czuje się przytłoczona Twoją miłością. Miłość jest fajna, ale kurczowe trzymanie się kogoś, uzależnianie się od drugiej osoby nie jest miłością, jest uzależnieniem. Być może masz w sobie taki głód miłości, że partnerka zamiast czuć się kochaną przez Ciebie, bardziej czuje się wykorzystywana. Zrób to, o co Cię prosi - odpuść trochę. Nikt nit lubi nosić na plecach ciężaru drugiej osoby. Pokaż, że potrafisz żyć samodzielnie, a wtedy Ona prawdopodobnie znów do Ciebie dołączy; albo dalej bądź do niej przyklejona i patrz jak próbuje się od Ciebie uwolnić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.