Skocz do zawartości

Uzależnienie emocjonalne ?


Ściana

Polecane posty

Mam 28 lat, jestem w zwiazku od 9 lat, pół roku po ślubie, mąż w tym samym wieku. 

Od kilkunastu miesięcy...nie nie dokładnie od kiedy ale kiedyś tak nie bylo...jak jest dobrze między nami...to  jestem szczęśliwa... jak jest źle, to dla mnie to jest koniec świata, jestem tak smutna, zdołowana... płacze, nic innego się nie liczy tylko pogodzenie się z nim, nic innego mi się nie chce. Nawet jakby ktoś siedział bez kończyn i ze śmiertelną chorobą obok mnie, uważałabym że ja mam i tak gorzej.  

Przepraszam wtedy za coś, czego nie zrobiłam, proszę się o rozmowę, robie wszystko zeby się pogodzić. Pomimo wyzwisk, poniżania, nie dotrzymywania przez niego obietnic, pomimo tego, że on mówi że to koniec z nami, że mnie nie kocha, że mam wypier.....z jego życia. Tak jak wspomniałam, po takim czymś ja przepraszam, obiecuje poprawę, że nie będę go prowokować już swoim zachowaniem ...do takich zachowań.

Bo według niego to ja, nie zachowuje się normalnie więc on też sie zchowuje jak się zachowuje. 

Moje nie normalne zachowanie to jakieś moje zachowanie, które jemu się poprostu nie podoba, czasem to jedno słowo, podejście do tematu nie tak jak on, odmienne zdanie, bronienie swoich argumentów lub jak on to ujmuje wymądrzanie się (co z resztą mam po ... delikatnie mówiąc " głupim tatusiu" -według niego).

Gdy biorę pierwszy kęs jedzenia, nie przezuwajac jesczce- to już jest komentarz... ze mlaskam i czy muszę tak mlaskac (głosem pewnym obuzenia jakbym conajmniej zwymiotowała na niego te jedzenie), ja, leżąc obok i chcąc przykryć stopy kocem słyszę : "już się wiercisz, nie dasz poleżec". Poprostu najprostrze czynności są powodem do takich komentarzy.....

Ostatnio znalazlam u niego w telefonie jak pisał z naszą wspólną koleżanka "kochanie", "buziaczki"  "kocham Cie", ona na to nie reagowała i nawet mowila mu zeby nie pisał tak do niej....

Jak mu to pokazałam to przepraszał mnie i że już tak nie zrobi, ale powiedział że to nic nie znaczy i mam się tym nie przejmować.

Jak byłam smutna na drugi dzień bo wciąż o tym myslalam to powiedzial, że sama się dołuje bo on mówił mi ze to nie nie znaczy przecież i mam o tym nie myśleć...

Po czym zachowuje się normalnie, mowi o normalnych, naszych codziennych sprawach...a gdy ja wracam do tych nurtujących mnie tematów i jego zachowań, zeby to przegadać, wyjaśnić...to on się obraża i kolo się zamyka.....

Nie chce tego opowiadać nikomu bo nie chce zeby rodzina i znajomi myśleli że jesteśmy nie normalni....

Jak jest dobrze to jest kochany, wrecz dogadujemy się bez słów, sex - często, chętnie i z poświęceniem czasu z jego strony nie tylko dla wspólnej przyjemności ale tez tylko dla mnie, lub coś dzieje się specjalnie dla mnie, tak dla przyjemnoaci i potem juz nawet bez kontyuacji dla niego możemy wrócić do swoich spraw,  pomaga w domu, jest złotą rączką, jest domowym "księgowym", dba o samochod, o naszego kotka, moim rodzicom pomaga, w różnych sytuacjach potrafi szybko i dobrze podjąć trafne decyzje, znajomi i rodzina bardzo lubią nas, często zapraszają..... 

Nie wiem czy to że mną jest coś nie tak  ? Bo w glowie mi się nie zgadza..... Raz kocha, ale jedno slowo może sprawić że usłysze : Ty kur#o wpier#alaj ....

..... 

Edytowano przez Ściana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój mąż wygląda mi na ,,toksycznego człowieka''

 

Niestety też mam do czynienia nawet obecnie z takimi osobami więc wiem doskonale co to znaczy.

 

Bardzo często jest miło, normalnie a chwilę później pojawiają się jakieś głupie komentarze, narzekanie,

Według mnie z nim też może być problem. Skoro potrafi zmienić swoje zachowanie o 180 stopni w ciągu sekundy no to chyba świadczy o tym że nie jest stabilny emocjonalnie. Jak dla mnie najlepiej byłoby zerwać kontakt z takim człowiekiem. Rozumiem że każdy ma różne charaktery ale mimo wszystko trochę zrozumienia przydałoby się wykazać a u niego czegoś takiego nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.