Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Pomoc w uzależnień


AnnaMariw
 Share

Recommended Posts

Mam przyjaciela, który jest alkoholikiem. Nałóg ciągle do niego wraca. Kilka razy był na odwyku. Mówi, że to wszystko zna na pamięć. Nie daje się przekonać na to, aby wyjechał gdzieś na terapię. Dużo mu pomogłam. Przyszedł do mnie pod wpływem alkoholu, nie był agresywny. Miał cały plecak pełnych puszek piwa. Wyprosiłam go z domu. Nie chciał wyjść. Powiedziałam, że mamy sąsiada który na pewno pomoże. Zdenerwował się. Splunął na mnie i wyszedł. Nie widziałam go od 5 dni. Nie wiem co się z nim dzieje. Wszystko co ma sprzedaje by mieć na alkohol. Jeśli do niego pojadę będzie chciał alkohol i pieniądze. Nie chcę mu  tego dawać. Wynajmuje mieszkanie, które na pewno straci tak jak poprzednie. Zostawi brud i zniszczenia. Już nie mam siły mu pomagać... Sama jestem w rozsypce.... Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że z jakiegoś niezdrowego powodu niesłusznie bierzesz za niego odpowiedzialność. Facet topi się w swoim bagnie, a Ty podając mu pomocną dłoń sama dajesz się w nie wciągać. Dobrze widzisz, że to jest ponad Twoje siły, ale nie pozwalasz sobie odpuścić. Takiego człowieka nie da się uratować na siłę, bez jego zaangażowania. Możesz próbować, ale skończy się to tym, że będziesz przez niego tym błotem ochlapana i dosłownie opluta. Przede wszystkim dbaj o siebie, żeby z jednego dramatu nie zrobiły się dwa.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że masz rację. Jednak nie potrafię zrozumieć dlaczego tak się dzieje? Ktoś wyciąga pomocną rękę a on dalej wciąga się w to bagno. Nie mam z kim o tym wszystkim porozmawiać. Mam tylko syna. Jest jeszcze za mały by to ogarnąć. Dziękuję za odpowiedź. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.