Jump to content

Jak dać sobie radę? ...


Ultor

Recommended Posts

Cześć wszystkim !

 

Zacznę od razu tak jak jest. Coś o sobie. Mam 28 lat i  mam problem z alkoholem... Jestem nietowarzyski i nieśmiały ;/ Nie mieszkam z rodzicami gdyż źle dogaduje się z ojcem, wynajmuje pokój. Ostatnio straciłem prace przez właśnie alkohol... czemu pije? Mieszkam sam mam złe doświadczenia z dzieciństwa , nie mogę się z nikim dogadać... rozmawiając z kimś innym, głośniej słyszę własne (głupie) myśli niż osobę z którą rozmawiam przez co bardzo często muszę pytać o co ta osoba pytała gdyż jej nie rozumie (a słuch mam dobry). Przez alkohol zostałem wywalony dyscyplinarnie z pracy przez co za miesiąc nie będę w stanie opłacić pokoju i zostanę bezdomny... lipa bo jest listopad ;/  Wiem co robić gdyż powinienem poszukać nowej pracy i dalej jakoś żyć, tyle że czuje że będzie to samo, samotność , brak kontaktu z ludźmi z powodu mojego braku zainteresowania kimkolwiek.... W dzieciństwie zażywałem różnego rodzaju odżywki np. (klej, marihuane, amfetamine) ... bardzo tego żałuję ! Przez to stałem się po prostu antyspołecznym lamusem... Od kilku lat nic nie biorę tylko piję , gdyż czuję się po alkoholu tak jakby moja przeszłość nie istniała . Mam wtedy wszystko gdzieś... (To też pisze po kilku piwach ale obejrzę po trzeźwemu i mam nadzieje dowiedzieć się co robić bo sam nie dam rady :( )  Nie mam silnej woli żeby powiedzieć sobie żeby nie pić i nie pić bo robiłem tak co miesiąc... odje**łem coś w pracy i nie przyszedłem i obiecałem sobie że nie pije więcej... a po wypłaci było to samo ! ;/ Cała moja wiadomość będzie bardzo rozwalona gdyż słabo składam opowiadania w całość. Nie mam nawet prawa jazdy ponieważ mam dziwne "zwiechy", gdy zacznę się nad czymś się zastanawiać to zaczynam nie ogarniać reszty świata ;/ Ale lipa .... i najgorzej że jak ktoś zapyta czy mam jakiś problem to mówię normalnie że nie bo boję się wstydu tego jaki jestem ;/

 

Nie wiem po co to piszę bo to w sumie moja sprawa ale dalej się napiłem i taki mój opis dałem ;/  Nie wiem jak sobie pomóc... bo rodzina che to zrobić ale ja nie daje im możliwości i nie mam chęci... mam gdzieś czy żyje czy nie ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.