Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Sys_111

Nie wiem co czuje

Recommended Posts

Hej, jestem 20 letnia dziewczyną. Mam problem z pewną relacją. Mam przyjaciela, który od długiego czasu coś do mnie czuje. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo sama już nie rozumiem siebie. Zawsze staralam sie mu dać do zrozumienia że nic z tego nie będzie. Ale ostatnio miałam trudny czas i zblizylsmy sie do siebie. Mam okropne wyrzuty sumienia bo zależy mi na nim i nie chce go skrzywdzić za nic na świecie. Ale ja sama nw co czuje. Juz przyzwyczaiłam się do mojego życia w pojedynkę, mówiąc szczerze lubię takie życie. Teraz gdy myślę o nim i o tym co zaszło okropnie boli mnie brzuch, aż mi niedobrze, i to nie żadne motylki w brzuchu, tylko stres...utrzymuje sie długo. Jestem na siebie zła za to co zrobiłam, nie potrafię zrozumieć (chyba pierwszy raz w życiu) swoich emocji, wstyd mi za siebie, boje sie ze go bardzo krzywdze. Chciałabym potrafić dac mu fajny, zdrowy związek ale nie potrafię. Nw co się ze mną dzieje bo chce go przy sobie ale jednocześnie nie jestem gotowa na związek z nim. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

To co ja robię w takich przypadkach, to zaglądam w głąb siebie. Siadam i szukam emocji. Wspomniałaś, że Twoje czujesz w brzuchu. Na przykład ja moje czuję w klatce piersiowej. Tak więc siadam, i zapraszam te emocje do siebie. Pozwalam im tam być. One tam są z jakiegoś powodu. Kiedy już wiem jakie to emocje, zastanawiam się skąd i dlaczego takie są. Kiedy pojawia się złość, staram się być dla siebie wyrozumiała. Biorę na siebie odpowiedzialność i zakładam, że czasem mogę coś stracić. Brzmisz jakby Ci zależało na przyjacielu, ale mam wrażenie, że boisz się relacji z nim. Może warto zadać sobie pytanie dlaczego? Jeżeli myślisz o tym i jest dla Ciebie atrakcyjny to może warto przepracować temat dlaczego jest lęk przed wejściem w związek z nim. Jeżeli nie, to rozważałabym bycie szczerą z nim, żeby być w zgodzie ze sobą. Ja starałabym się postąpić słusznie, według tego jak czuję.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Hej,

Zastanowilabym się jak długo jesteście przyjaciółmi i od którego momentu się zastanawiasz co tak naprawdę czujesz? Czy przyjaciel jest dla Ciebie atrakcyjny pod kątem fizycznym? Podejrzewam że sytuacja zbliżenia mogła spowodować zamieszanie w głowie dot. uczuć do niego, gdyż na początku wspomniałaś że dajesz mu do zrozumienia że nic z tego nie będzie. Jaki był nadrzędny powód zbliżenia? Z opisu wynika że byl to dla ciebie trudny czas, czy gdyby było normalnie, też by do tego doszło? Zastanowilabym się jeszcze skąd wynika tak silna reakcja: wyrzuty sumienia - to tylko przyjaciel i traktujesz go jak np brata, a nie jak kogoś więcej a doszło do czegoś więcej.

Czasem też doprowadzamy do takich sytuacji, aby dać upust swoim emocjom, często negatywnym które mamy w sobie. Mimo wszystko warto być szczerym nawzajem i porozmawiać o swoich uczuciach tym bardziej że twierdzisz że Ci na nim zależy. 

Wspominasz że chciałabyś mu dać fajny związek, ale nie potrafisz. Co do niego czujesz/jak kogo go traktujesz?

Po opisie można wywnioskować że jest ci ciężko i obwiniasz siebie. Myślę ze obojgu Wam jest równie ciężko.

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.