Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Hej

Piszę tutaj bo nie wiem co zrobić i jak sobie poradzić z tym wszystkim. Jestem rozwódka od 9 lat mam 2 dzieci lecz każde z innego związku. Mój były mąż zostawił mnie gdy byłam w 9 miesiącu ciąży i wyjechał. Między czasie po 2 lata po urodzeniu syna zaczęłam na nowo układać sobie życie. Niestety z marnym skutkiem ponieważ partner mnie zdradził, mam z nim córkę. 

Mój problem polega na tym że w maju tego roku mój mąż wrócił do Polski żeby się leczyć. Był alkoholikiem od 5 miesięcy nie pije. Od jakiegoś czasu przychodzi do syna na spotkania i okazało się że chciałby wrócić do nas. Dałam mu taką możliwość powrotu jednakże on nie wierzy w tą szanse nie wierzy w moje uczucia dodatkowo wypomina moją przeszłość to że próbowałam sobie życie ułożyć. Teraz obecnie wypisuje do mnie że będzie nam lepiej bez niego grozi że sobie coś zrobi i tak cały czas. 

Nie liczy się z moimi uczuciami ani potrzebami ważne jest to co on chce. Wiem że próbuje mną manipulować ale ja się nie daje, jednak boję się że naprawdę zrobi sobie krzywdę. 

Powiedzcie proszę co byście w takiej sytuacji zrobili? 

Link to comment
Share on other sites

5 miesięcy to tyle co nic, po roku abstynencji zaczęłabym dopiero rozważać dla niego szansę na powrót.

Poza tym jeśli grozi że coś sobie zrobi to potrzebuje prawdopodobnie psychoterapii. Dla ciebie i dzieci stanowi teraz zagrożenie, a nie wsparcie.

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie jest takie ,że w tym momencie największą wartością jest Pani sama dla siebie a także dzieci. Skupiłbym się właśnie na tym i do tego dążył. Próba powrotu czy odświeżenia relacji jest dobra jednak wokół tego nie można cały czas angażować swojego życia. Ważne jest żeby najpierw samemu ustabilizować siebie a dopiero potem szukać bądź tworzyć stabilizację z innymi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.