Jump to content

kacperk1505

Recommended Posts

Mam 21 lat i myślę o samobójstwie. Obejrzałem na yt wiele tedx'ów i relacji jak poradzić sobie z życiem, czytałem sporo artykułów, ale czuję, że we mnie nawarstwiło się zbyt wiele i jest już za późno. Nie umiem odezwać się gdy są więcej niż 3 osoby chyba, że je bardzo dobrze znam, a ale za to mogę patrzeć nieznajomym w oczy i unikam znajomych plus odpowiadam krótko jakbym się śpieszył, mimo, że po kilku minutach rozmowy czuję dziwną euforię. Nie umiem opowiadać historii i mam coraz większę problemy z pamięcią krótko i długotrwałą, oraz skupieniem, a kiedyś byłem świetnym uczniem. Pogarszanie pamięci i skupienia pojawiło się wraz z problemami z żołądkiem(odruchy jakby duszenie powietrzem, chęć beknięcia dziwnym dźwiękiem). Jakoś da się żyć z fizycznymi objawami, ale coraz bardziej czuję, że nie umiem rozmawiać i wszystko co mówię to głupoty, głupie frazesy, przytakiwanie, wypluwanie słów byleby coś powiedzieć, a książek czytałem sporo. Boję się, że kiedyś się obudzę i zapomnę wszystkie słowa. Na studiach i w pracy często dostrzegam trudności, a i najgorsze są huśtawki nastrojów. plus wieczne wahania w podejmowaniu decyzji. Nigdy nie miałem dziewczyny co mnie niesamowicie dołuje i pragnienie zrozumienia plus przytulenia niesamowicie mnie wciągnęły, a wydają się nierealne. Zwłaszcza jak tydzień temu na urodzinach brata byłem pijany i na spacerze z nieznajomą 3 h rozmawialiśmy o wszystkim i się przytulaliśmy (co bez alkoholu byłoby niemożliwe) coś we mnie pękło i coraz częściej czuję pustkę. Uzależniam się od słodyczy przez co jeszcze bardziej zaczynam się nienawidzić. Proszę o jakąś diagnozę, radę albo chociaż szczere stwierdzenie, że jest szansa na wyjście z tego

Link to comment
Share on other sites

@kacperk1505 Szanowny Panie,

doświadczanie myśli samobójczych może być skutkiem m.in. depresji. Proszę nie podejmować żadnych drastycznych kroków, lecz niezwłocznie skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Może Pan bez skierowania udać się do lekarza psychiatry, który zaleci odpowiednie formy leczenia. Może Pan też dodatkowo w międzyczasie (np. czekają na termin wizyty) korzystać z telefonów zaufania i wsparcia; niektóre podane są tutaj https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

W razie nasilenia się myśli samobójczych i pojawienia się chęci wyrządzenia sobie krzywdy lub targnięcia się na swoje życie może Pan także zadzwonić pod numer alarmowy 112 by niezwłocznie uzyskać pomoc medyczną.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.