Jump to content

Problemy z mamą


Gracjana

Recommended Posts

Jestem dorosłą kobietą, a wciąż boję się swojej mamy , dla której jestem na każde zawołanie. Nigdy nic nie potrafię jej odmówić nawet, jeśli nie mogę tego spełnić. Moja mama była nauczona , że wszystko za nią robił tata, wypisywał rachunki, opłacał na poczcie, załatwiał wszelkie sprawy papierkowe. Mama ma 70 lat, została sama, bo tatuś zmarł  i nie potrafi dziś obsługiwać się telefonem, pilotem do telewizora. Nie chce się nawet nauczyć, zawsze mówi to nie dla mnie. Dzwoni do mnie z każdym drobiazgiem i nie przyjmuje do wiadomości, że ja mam pracę, w danej chwili czegoś nie mogę dla nie zrobić. Najgorsze i bolesne dla mnie jest , kiedy słyszę: poszukam dobrych ludzi, którzy dla mnie to zrobią, jak ty nie możesz, pójdę do sąsiadów poproszę , żeby za ciebie to zrobili, powiem, że nie ma kto mi pomóc i tak też robi. Dlatego biegnę na każde jej zawołanie, aby tak nie robiła, ale jest to dla mnie taki stres, przebywając z nią. W pośpiechu biegnę, aby zdążyć na czas i nawet już miałam 2 razy stłuczkę, jadąc w stresie,  aby mama mnie nie wyzwala : ja tu czekam, a ty gdzie. Zupełnie nie wiem, co robić, nie chce jej zranić, ale ona nie przyjmuje nic do wiadomości, ma swoje zdanie i tak musi być. Proszę o jakąś poradę, jak postępować. 

Link to comment
Share on other sites

Czy rozmawiala Pani ze swoja mama na ten temat? Wiem, ze ludzie starsi maja swoje przyzwyczajenia i ciezko ich od nich odciagnac, ale warto sprobowac jak najszybciej. Moze Pani powiedziec mamie "mamo mam prace, nie zawsze moge odebrac Twoj telefon i dlatego musisz sie nauczyc niektorych rzeczy". Prosze probowac do skutku, delikatnie ale stanowczo mowic "mamo nie moge teraz przyjechac, moze pomoge Ci przez telefon". 

Ogolnie rzwcz biorac to bardzo Pani wspolczuje, mam w rodzinie takie osoby, uzaleznione calkowicie od meza/zony. I widze jak ich dzieci na tym cierpia, i.psychicznie i fizycznie, a takze czasem i wnuki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że trzeba mamę zostawić samej sobie na jakis czas, niech biegnie do sąsiadów-ciekawe czy pójdzie, zawsze się mówi że dzieci nie odcięte od pępowiny-matka nie odcięta jest i męczy Panią. Jest toksyczna bo obwinia Panią. Ja teściową pogoniłam jak męczyła mnie o telefon uczyłam ją i nic kazałam nie wołać mnie 10 raz po to samo. Pani ma żyć swoim życiem bez nerwów. Matka z głodu nie umrze ma ręce jest wygodna służący zmarł, to teraz córka służy.

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.