Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Pomocy, boję się siebie


pannan
 Share

Recommended Posts

Jestem 28 letnią mężatką. Nie wiem od kiedy trwa ten stan ale czuję, że regularnie się pogarsza od kilku lat. Dwa lata temu pilam i brałam narkotyki, prowadziłam często w takim stanie z nadzieją na śmierć. Cierpiałam na anoreksję bo chciałam się zaglodzic na śmierć. Boję się swoich myśli, boję się, że mogę zabić siebie i że mogłabym "zabrać ze sobą" swoje dziecko. Kocham je ale nie radzę sobie z emocjami, samotnością, odrzuceniem. Dziecko praktycznie wychowuje sama ale nie poradzę sobie jako samotna matka (kwestia finansowa). Nie mam znajomych, nie potrafię budować relacji, boję się odrzucenia więc kończę znajomości szybko. Mieszkam na wsi i nie ma tu dokąd pójść, nie ma parku, basenu, czegokolwiek. Od dwóch tygodni cierpię na bezsenność, nie wiem co czuje. Czasem wydaje mi sie, ze emocje mnie przepelniaja a czasem, mam wrażenie że jestem martwa i pusta w środku i nic mnie nie dotyczy, nic mnie nie dotknie. Nieustannie mam poczucie zażenowania, bezradności. Jestem bardzo wyczulona na krytykę, zwlaszcza niekonstruktywna. Nic mnie nie cieszy od lat, nie widzę dla siebie przyszłości. Czuję, że jestem niezaradna życiowo i jest mi źle, że sprowadziłam na ten swiat syna i ma taką matkę. Przeraża mnie to. Przeraża mnie praktycznie wszystko. Kiedyś byłam zupełnie inna. Na problemy reaguje agresją (nie adekwatnie dużą i zakupami). Na ogół nie kupuje sobie nic, ani wody ani batonika (bo szkoda) ale potrafię wydać ot tak 500 zł na głupstwo bez którego mogłabym żyć. Proszę o pomoc bo boję się, że długo już nie wytrzymam, że zrobię coś tak głupiego i nie odpowiedzialnego co skończy się tragedia. Potrzebuję pomocy... 

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, opisuje Pani szereg niepokojących objawów, których nie należy lekceważyć. Zalecam niezwłoczny kontakt z lekarzem psychiatrą (nie jest do niego potrzebne skierowanie, więc wystarczy, że w swojej przychodni poprosi Pani o termin wizyty). Specjalista podda ocenie Pani stan zdrowia i zaproponuje adekwatne formy leczenia – pewien rodzaj farmakoterapii oraz być może psychoterapię, na którą może wystawić skierowanie. Zanim dojdzie do konsultacji, w oczekiwaniu na termin spotkania ze specjalistą może Pani również w razie potrzeby skorzystać z telefonów pomocowych, przy których dyżurują wykwalifikowani fachowcy. Niektóre telefony podane są tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/ W razie nasilenia się myśli samobójczych, myśli o zrobieniu sobie krzywdy lub o targnięciu się na swoje życie może Pani także telefonować na alarmowy numer 112 by prędko otrzymać pomoc medyczną. Mówi Pani, iż funkcjonuje w ten sposób od dawna i Pani stan się pogarsza – najwyższy czas wreszcie zaopiekować się swoim zdrowiem psychicznym zanim faktycznie dojdzie do tragedii.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.