Jump to content

Zakochałam się w przyjacielu, teraz nie mam ani miłości ani przyjaźni.


Recommended Posts

Zakochałam się w o 4 lata młodszym przyjacielu. Zacznijmy od tego, że na moim etapie to ogromnie duża różnica... On nadal w szkole średniej, ja już na studiach. Przyjaźnimy się długo i szczerze to nigdy nie spotkałam kogoś tak wyjątkowego jak on. Nigdy nie mam go dość, rozmawialiśmy godzinami, całymi nocami, nikt mnie tak nie bawił, nie rozśmieszał, nie rozumiał i nie pocieszał... jak on. Zaczęłam się zakochiwać, mimo że było to bardzo niewygodne. Różnica wieku, fakt że razem prowadzimy grupę wolontariacką i jestem w niej jego przełożoną... no wszystko było na nie. Wypierałam to jak mogłam, namawiałam go na jakieś randki z jego koleżankami. Ale w końcu już nie mogłam okłamywać siebie i jego. Powiedziałam prawdę... myślałam, że to wszystko zepsuje ale nie. W prawdzie nie odwzajemnił mojego uczucia ale nasza przyjaźń zdawała się być jeszcze silniejsza... ale minęło mało czasu... bardzo mało, moje uczucia wciąż były mocne, może mocniejsze niż na początku. Powiedział, że jest biseksualistą i zaczyna relacje z przyjacielem. Było mi ciężko to unieść, moje uczucia, fakt że trochę umiera nadzieja na zmianę sytuacji... ale było jeszcze gorzej, zaczął nie mieć dla mnie czasu, moje miejsce zastapił Miłosz, coraz mniej rozmawialiśmy, ja byłam coraz smutniejsza, cały czas czekałam, moja i tak niezbyt wysoka samoocena spadała... kłóciliśmy się coraz częściej. Cały czas wzloty i upadki, ale się trzymaliśmy. Ostatnio wyszło na jaw, że zdradził Miloszowi  tajemnice, która mu powiedziałam i moje uczucia, uprzednio obiecał, że zachowa to dla siebie. Poczułam się... ogromnie zraniona i zdradzona, nadal nie dochodzę do siebie... wszystko powiedział Miłoszowi? Nikt nie wiedział o mnie tyle co on... nie wiem czy to już na zawsze koniec naszej przyjaźni? Czy mogę mu ufać? Co jeszcze wyszło dalej? Poważnie dla kogoś z kim jest od 3 miesięcy poświecił nasza trwająca 3 lata przyjaźń? I najważniejsze... jak poradzić sobie z tym, że beznadziejnie go kocham. To nie mija, nie jest łatwiejsze do zniesienia... czuję fizyczny ból, gdy o tym myślę... Jestem w klatce bez wyjścia. Nie potrafię się odciąć i odejść, nie potrafię zostać, nie chce się nim dzielić... chce go z powrotem tylko dla siebie. Dziecinne? Może... ale ja poważnie jestem w coraz gorszym stanie! Mam wrażenie, że myśle o nim w każdej miniucie! 

Link to comment
Share on other sites

Znam taki przypadek. Kobieta beznadziejnie zakochana w bi-koledze. Tamten ani myślał się z nią związać i szalał w środowisku homo, aż nie dostał wyniku badań na HIV z wiadomym wynikiem. Wtedy mu się odwidziało i związał się z ta kobietą. Żyją teraz razem, maja dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.