Jump to content

Wolę pisać z inną niż własną narzeczoną


Recommended Posts

Witam, 

Jestem związku od 9 lat, jest to mój jedyny poważny związek. Mam problem, że zdarza mi się pisać z innymi kobietami, kilka razy narzeczona mnie na tym przyłapała i chciała mnie przez to zostawić, ubłagałem ją i obiecywałem, że więcej tak nie zrobię lecz po jakimś czasie i tak robiłem to samo. Generalnie w związku niczego mi nie brakuje, lecz nie potrafię rozmawiać tak luźno na każdy temat jak potrafiłem z tymi innymi kobietami. 

Potrzebuje porady jak sobie poradzić z tym, żeby więcej nie pisać z innymi kobietami i jak poprawić relacje w związku? 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, może to rutyna? 10 lat prawie razem, znamy się na wylot. Nasze rozmowy zazwyczaj są oschle i krótkie (smsy), bo jak spędzamy razem czas to rozmowa zazwyczaj jest fajna. Zauważyłem, że pisanie z innymi przez internet jest po prostu dla mnie łatwiejsze, bo druga osoba mnie nie zna. 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nowość jest zawsze atrakcyjniejsza niż to co już znane. Mechanizm znany jak świat. Dzieci bardziej cieszą się nowymi zabawki. Zmiany życiowe dają nam energetycznego kopa itp. Poza tym to co znasz na wylot znasz też ze słabszej strony, a to czego nie znasz możesz wyobrazić sobie takie jak byś chciał. No i odmienność... jak ktoś je lody czekoladowe wiecznie to ma ochotę spróbować truskawkowych. To całkiem naturalne, ale podążanie za tymi ciągotami w kontekście partnerstwa i związku po prostu zwyczajnie zmierza do zdrady...

Link to comment
Share on other sites

Lepiej dogaduje się z kobietami, mam też taka prace gdzie jestem jedynym facetem w zespole.  Z facetami też się dogaduje bez problemu, lecz lepszy kontakt z kobietami mam.  Po prostu obiecałem narzeczonej kolejny raz już, że nie będę poznawał obcych kobiet, w sensie pisania z nimi i chciałbym tego dotrzymać i pokazać jej jakoś, że mi zależy na nas i że potrafię to zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony Ci rozumiem, ja.mam braci, przez.co.tez lepiej sie.dogaduje z facetami. Jednak.proponuje, jesli juz bardzo.potrzebujesz sobie z kims pogadac, probuj z osobami.plci.meskiej:) dziewczyna bedzie spokojniejsza, a moze i Tobie sie uda zaspokoic.swoje potrzeby. Tutaj chyba tez mozna soboe porozmawiac z ludzmi. 

Link to comment
Share on other sites

Samodyscyplina i wyrzeczenia. Bez nauki tych dwóch rzeczy (przynajmniej tych dwóch) ciężko osiągnąć coś wartościowego w życiu. Czy to zawodowym, czy osobistym. Pracować nad sobą, walczyć ze słabościami. Godzić się na to, że nie ma coś za nic i rzadko kiedy jest łatwo i przyjemnie. Związek to jest już ten etap w życiu, że docenia się wartość tego, ze coś trwa mimo trudności, a nie tylko oczekuje, że miłość to same przyjemności i czerpanie radości z chwili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.