Skocz do zawartości

Boję się po brak pracy


Dorothy

Polecane posty

Witam. Mam bardzo negatywne zdanie o sobie i sądzę że słusznie. Jestem po prostu skończonym debilem. Mam dosyć  swojej głupoty. Pracuje w biure i mam problemy w pracy, bardzo się staram naprawdę bardzo. A wychodzą mi zawsze jakieś błędy, to literówka, przejęzyczenie, cos zapomnę, coś źle przepiszę zawsze coś. Byłam na l4 6 miesięcy po załamaniu nerwowym. Wróciłam z pełni nadzieją na to, że będzie mi lepiej szło. Ale się myliłam. Powrót był dziwny szefostwo bezpośrednio ze mną nie rozmawiało  po miesiącu wzięli mnie na rozmowę i powiedzieli że nie jestem gotowa na powrót i mam iść na l4 na kolejne 6m. Z ich rozmowy pomiędzy zdaniami wyczytałam, że mam szukać nowej pracy bo muszą mieć sprawny i bezbłędny zespół. Niektóre z ich argumentów nie były sprawiedliwe.  O ironio dzień po tej rozmowe zrobiłam błąd i to jeszcze bardziej mnie dobiło. Nie czuję się na siłach szukać nowej. Boje się że znowu mi nie będzie szło. Zastanawiam się nad pracą w tej samej branży ale mam wrażenie że nic nie wiem. Boję się że zadzwonią do pracodawcy i będą pytać o mnie. Pracuje tam 8 lat. Mam wrażenie jak to powiem jakiejkolwiek lekarzowi nie dostanę l4 a nie mogę teraz stracić pracy. Bo jak nie dostanę l4 to na pewno dostanę wypowiedzenie. Poza tym ZUS może kontrolować i boję się że będą mi kazali zwrócić środki. Ale to co kurde człowiek z depresją nie może wyjść na zakupy, pobiegac, wyjwyjść do koleżanki, wyjechać na kilka dni, tylko siedzieć w domu pogrążać się jeszcze bardziej i czekać na kontrolę. Ehh nawet chciałabym zmienić pracę, chciałabym zacząć  z czystym wizerunkiem. Ale jak mnie poznają to mnie zwolnią. W moim mieście ciężko o pracę a nie mogę szukać zbyt daleko mam małe dziecko i tyle co wzięty kredyt hipoteczny. Chce stabilności i spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś jest na rzeczy, bo już w tytule masz pułapkę zastawioną "Boję się po brak pracy".
Pracowałem w takim zawodzie gdzie liczy się każda kropeczka, a do tych co nie robią błędów to nie należę,
Mogę Ci poradzić, żebyś ostro pracowała nad skupieniem, bo to jego brak jest odpowiedzialny za błędy. Nie oddawaj nigdy swojej pracy bez sprawdzania. Może masz tez już problemy z ostrym widzeniem, wtedy albo większa czcionka albo korekta wzroku.
Jeśli już popadłaś w tarapaty z powodu pomyłek, to nawet musisz robić potrójne sprawdzenie. Raczej nie ma innego wyjścia jak ostro popracować nad kondycją umysłu, zwłaszcza nad długotrwałym utrzymaniem koncentracji i szybkim czytaniem w celu wyłapywania błędów.
Moim zdaniem dostałaś właśnie żółtą kartkę w pracy, ale sytuacja jest do uratowania. Dużo łatwiej jest się w tym czasie podszkolić z tych technik poprawy kondycji umysłu niż zmienić pracę. Wyjdzie Ci to na dobre, bo pierwsze czego trzeba się pozbyć to strachu przed błędami. Strach pcha do rozpraszania i popełniania kolejnych błędów; błędne koło nieszczęścia.

Jeśli podejmiesz wysiłek poprawy kondycji umysłu (trening / jedzenie / sen), daj znać czy przełożyło się to na efektywność pracy.

A już z wytrenowanym umysłem i z małymi sukcesami w pracy będzie znacznie łatwiej się podszkolić w nowym, i zmienić pracę. Bo chyba 8 lat w jednym miejscu to za dużo, jeśli nie masz poczucia bycia "seniorem" w branży, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja także się boję i pewnie jest wiele takich osób, które drżą na samą myśl. Sam od miesiąca mam depresję i ogólną apatię do życia. Strach paraliżuje mnie czasem, i tylko zdrowy rozsądek mnie ratuje i to co przeczytałem niedawno w jednej z mądrych książek, żeby stosować metodę kilku głębokich oddechów. Dopiero one są w stanie uspokoić ciało. Mnie to już kilka razy pomogło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.