Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Jak pomóc synom ojca DDA??


Alalesiu
 Share

Recommended Posts

Jesteśmy 7 lat po ślubie i 14 w związku. Mieszkamy 12 lat w Londynie. Mąż jest DDA, a ja miałam fantastyczne dzieciństwo. Jednak mój ojciec 13 lat temu zbankrutował i od tamtej pory nie pracuje. Utrzymuje go mama i przez 10 lat pomagaliśmy im z bratem. Żyliśmy z mężem przez 10 lat na tykajacej bombie. Pomagaliśmy finansowo jego i moim rodzicom i braciom. Straciliśmy w ten sposób równowartość ok dwóch mieszkań. Mamy dwóch wspaniałych synków. Nasze problemy odbiły się na ich wychowaniu i relacji z mężem. Niejednokrotnie chcieliśmy się rozwieść lub pozabijać. Większość kłótni była przy dzieciach. Chcemy ratować związek i pomóc dzieciom odzyskać balans psychiczny. Starszy ma prawdopodobnie autyzm, który ujawnił się ok 3 roku życia. Młodszy 15-miesięczny stał się agresywny. Bije, ciągnie za włosy, łatwo się denerwuje. Starszy nie ma kolegów. Trudno mu nawiązywać kontakty. Bawi się sam, choć próbuje z innymi, ale barierą jest język angielski. Mimo iż go rozumie, nie odpowiada innym tylko powtarza co mówią. Podejrzewany jest zespół Aspergera. Od roku synek chodzi do angielskiego przedszkola. Chcę mu pomóc. Chcę mu znaleźć kolegę w jego wieku do zabaw. W Angli dzieci bawią się obok a nie razem. Jest trudniej tu wychować dzieci, szczególnie w Londynie. Od czego zacząć??

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pani, że zależy Państwu na stabilizacji i kontynuowaniu związku. Sugerowałabym aby spotkali się Państwo wspólnie na konsultacji  z psychologiem. Podczas spotkania zdiagnozujecie Państwo problemy, ustalicie cel i plan terapii. Konsultacja może odbyć się on -line na platformie Ocal Siebie. Stabilizacja wpłynie na pewno pozytywnie na Państwa dzieci. Pisze Pani, że starszy syn ma prawdopodobnie autyzm, a u młodszego podejrzewacie Państwo zespół Aspergera. Czy synowie byli kiedykolwiek diagnozowani w tym kierunku? To jest bardo ważne aby ustalić dalszą terapię Państwa i ewentualnie dzieci. Zadecydować czy dzieci potrzebują wsparcia psychologa czy też te zachowania wynikają ze sposobu w jaki przeżywają sytuacje w domu oraz poczucia osamotnienia wobec bariery językowej.

Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam panią. Dziękuję za odpowiedź. Tylko starszy syn został zdiagnozowany, ale nie przez psychologa tylko pediatrę angielskiego. W przedszkolu ma dodatkowe zajęcia pod kątem autyzmu. Widzę poprawę, ale to nie wystarcza. Czy w byłavy szansa na darmową pierwszą konsultację??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.