Skocz do zawartości

Mam wrażenie, że zgłupiałem


Cfaniak

Polecane posty

Witam. Ostatnio borykam się z problemem, a mianowicie mam wrażenie, że ostatnio stałem się głupi, że po prostu spadło mi iq, że jestem otępiały i zmęczony psychicznie. Nie wiem jakie iq miałem, nigdy nie wykonywałem testów, ale wracając do konkretów to mam wrażenie, że od czasu ukończenia liceum i napisania matury moja inteligencja spadła. Mimo, że nie przestałem czytać książek, a kontakty z ludźmi pozostały w normie, to odnoszę wrażenie, że jakby trudniej mi się skupić, często coś lata mi po głowie, jak czytam lub się uczę. Mam także od niedawna problemy z czytaniem, często czuję zmęczenie i jakby na chwilę ''wyłączam'' się i ''odlatuję'' umysłem gdzie indziej, a gdy się ocknę, muszę powracać do danego fragmentu jeszcze raz. Dzieje się to wiele razy podczas jednej, dłuższej sesji czytania. Wspomnę także o czytaniu ze zrozumieniem samych zdań, kiedyś nie miałem z tym żadnego problemu, a teraz? Teraz muszę niekiedy przeczytać fragment tekstu złożony z zaledwie kilku zdań kilkadziesiąt razy, żeby zrozumieć sens. Także z zapamiętywaniem informacji jest problem. Kiedyś w szkole chłonąłem informacje jak gąbkę z rzeczy których nawet nie lubiłem, a teraz mam problemy z zapamiętaniem istotnych kwestii z czytania lub słuchania o tematach które mnie interesują. Tak jakby problem z logicznym znaczeniem słów i zbyt mocne zastanawianie się nad sensem zdań. To jeszcze nie koniec. Jest jeszcze inny problem. Mianowicie moje lekkie pióro, które także zanikło gdzieś po skończeniu matury. Kiedyś pisałem wypracowania, rozprawki, nawet własne opowieści bez problemu, bez żadnego zmęczenia, z pasją, lecz właśnie te 2 lata temu zaczęły pojawiać się pierwsze problemy, jakieś jakby blokady, jakieś przeczucie z tyłu głowy w stylu ''nie, to jest źle, popraw to'', ''to zupełnie inaczej powinno być napisane'' , ''jesteś pewny, że to będzie dobrze przyjęte?''. Przestałem po prostu ufać moim instynktom.

Co mogę w tej sprawie zrobić? Do kogo powinienem się zgłosić? Jakich środków zaradczych powinienem się podjąć? Dodam na koniec, że od 2 tyg. staram się codziennie jeść posiłki, które rzekomo poprawiają inteligencję jak mango, olej lniany, kakao, biorę także dopel hertz activ, witaminę B12 oraz żeń szeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja mam podobne objawy, wypalenie zawodowe i otępienie...kilka dni temu nie zauważyłem że wjechałem komuś w tył auta, a dziś potrąciłem rowerzystę i jest to moja wina. Przez wiele lat uważałem się za dobrego kierowcę, nie miałem wypadku, a tu nagle straciłem czujność dwa razy w ciągu zaledwie kilku dni... mam 48 lqt i czuję się z tym bardzo źle. Nikt nie pomaga osobom z objawami depresji, chyba że naprawdę chcą sobie strzelić w łeb albo się zabić. Sam szukam pomocy i jej nie znajduję. Jedynym oparciem jest dla mnie moja partnerka, ale nie chcę jej obarczać i obciążać moimi problemami. Przeczytałem ostatnio kilka książek, m. in. Potega podświadomości i książki o byciu szczęśliwym w życiu i robieniu tego co się naprawdę chce w zyciu. I chyba to jest klucz do pokonania wypalenia zawodowego. Pytanie: jak to zrobić, by w moim przypadku tworzyć muzykę i potrafił z tego utrzymać rodzinę? W Polsce nikt nie potrafi chyba tego docenić, a nie przeprowadzę się za granicę. 
 

ja także biorę witaminy i suplementy na rzekomą poprawę koncentracji, ale jest tak wiele stresu i innych czynników (jak np. nie wysypianie się), że mam wrażenie, że nikt nie widzi moich własnych problemów i nikt mi nie jest w stanie pomóc....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.