Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy w takim wypadku życie ma sens?


lilavati
 Share

Recommended Posts

Cześć! Mam około 30 lat, jestem kobietą. Od iluś lat czuję, że moje życie jest przegrane. Nie dzieje się nic strasznego, nie o to chodzi. Nawet ostatnio uczęszczam na psychoterapię.

Chodzi o świadomość tego, że pochodzę z fatalnej rodziny. Inni ludzie pochodzący z fatalnej rodziny mają często przynajmniej jedną życzliwą osobę w dzieciństwie, jakąś fajną babcię, troskliwego dziadka albo chociażby przyjaciół. Ja nie miałam nikogo, dosłownie nikogo takiego. Wiem, że gdzieś tam żyją sobie ludzie w podobnej sytuacji do mojej, ale nigdy ich nie spotkałam. 

I na okrągło słyszę, jak to ludzie z kochających rodzin mają łatwiej, jak to mają lepiej zbudowane charaktery i potem lepsze związki oraz ogólnie relacje. 

Sporo wysiłku wkładam w to, żeby moje życie stało się takie, jak chcę, jeszcze nie jestem w takim momencie. Moje marzenia się jeszcze nie spełniły. Za to inni ludzie wokół mnie, którzy są mi bliscy, dostają za darmo to, o czym ja marzę, nie muszą wkładać w to wielkiego wysiłku. Dlatego nie widzę sensu w moim życiu jeśli wszystko dla mnie jest trudniejsze, bo tak i koniec. Mam dużo entuzjazmu i zapału do tego, co robię, ale ciąży mi to uczucie braku sensu, jakby moje życie już było przekreślone, przegrane.

Rozmawiałam o tym na psychoterapii, ale na razie bez rezultatów.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie wolno się poddawać. Ludzie mają w zwyczaju nie mówić całej prawdy o różnych zjawiskach, więc niekoniecznie Twoi znajomi dostają za darmo pewne rzeczy. Jeżeli uważasz że Twoje życie jest przegrane to może trzeba coś zmienić, oczywiście nie radykalnie i od razu. Jeżeli np. pewne obowiązki sprawiają Ci problem to może to wynikać ze złych metod lub podejścia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 2.01.2021 o 02:08, Piotr Rokubungi napisał:

lilavati, a co chciałabyś rozwijać w sobie fajnego? Czy znasz jakieś przyjazne tobie osoby?

Mam uzdolnienia artystyczne. Próbuję sprzedawać pewną rzecz, ale nie będę pisać, co to jest.

Tak, mam teraz kilku przyjaciół, ale niewielu. Wiem, że teraz nie jest tragicznie, ale ta przeszłość, to cierpienie rzutuje na całe moje życie i nie umiem się z tym pogodzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.