Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Relacja w domu, koronawirus teraz


Recommended Posts

Dzień dobry. 

 Od pewnego czasu wraz z żoną mamy bardzo odległe zdanie na 90% tematów. 

 Teraz przy 👑 wirusie awantury osiegnęły apogeum. Kłócimy się codziennie. Co gorsza, Ona twierdzi że ja swiruje i wprowadzam fatalną atmosferę w domu. Ja uważam, że jeśli coś wytłumaczy się 2 razy to powinno to działać. Niestety nie działa. 

 Sedno: oboje z żoną pracujemy z ludźmi, w domu syn astmatyk. Ja nom stop dezynfekuje dłonie, rzeczy które przynosimy do domu.  Kładę nacisk na mycie rąk, na prawidłowe zdejmowanie maseczki, na to że jak przychodzimy z dworu żeby umyć ręce. 

Ona wchodząc do domu dotyka klamek lodówki kluczy stołu. Ja mówię idź najpierw umyj ręce. I zaczyna się jazda. Ze przesadzam, że opetalo mnie. Ja jestem w grupie ryzyka dużych powikłań,otyłość, nadciśnienie, cukrzyca typu 2. Biorę leki. Syn astmatyk. 

Najpierw tłumacze, pokazuje jak robić by minimalizować ryzyko. Za trzecim razem gdy widzę ten sam schemat ignorancji wybucham. Krzyczę i klnę. Nie panuje na sobą. 

 Przykład z wczoraj. Mama potrzebuje zakupow, ok. Nie widzę problemu. Kupujemy, zawozimy pod drzwii i odjeżdżamy, taki mój plan, bo po pierwsze nie konraktujemy się z osobami starszymi, mama ma 75 lat. Po drugie co gorsza, mam katar i pokasłuje.

Ona: ja muszę wejść do mamy, ona potrzebuje wsparcia, teść zmarł miesiąc temu siedzi sama od 2 tygodni. 

Ja: rozumie to, ale ryzyko jest bardzo duze. Zakupy pod drzwii bez wchodzenia. 

Ona, to niemożliwe, jestem nienormalny pojedzie sama. 

Ja : bez sensu, bo jeśli ja jestem nosicielem to również Ty możesz być i możesz zarazić mamę. 

I dochodzi znów do momentu gdy Ona nie ustępuje. A ja jestem agresywny z bezradności. 

Dostaje piany że kobieta która ma 45 lat może tak nie myśleć i nie chcieć posluchac. Wywraca oczyma i kończy każda dyskusje na ten temat w sekunde

A ja mam chęć wyjść z domu z torbami

Na co Ona to idź... 

Nie wiem co robić że sobą, z nią. 

Mam myśli samobójcze. 

 

Ona, sory że wyrażenie, nie chce jej zdradzać imienia. 

Pomocy

 
  •  
 
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ma Pan myśli samobójcze to proszę skontaktować się z jakimś telefonem zaufania: 116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym lub 800 70 22 22 Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – bezpłatny telefon czynny całą dobę. Są tez inne telefony wpsrcia, są do znalezienia w Internecie.

Pan potrzebuje też rozmowy z psychologiem albo z psychiatrą, nie tylko za względu na mysli samobójcze. Nie potrafi Pan panować nad własnymi emocjami, jest Pan po prostu agresywny. Pan jest odpowiedzialny za swoje zachowanie i emocje. Są różne sposoby konstruktywnego wyrażania emocji a na pewno agresja słowna w stosunku do drugiej osoby do nich nie należy. Prosze też wykazać się jakimś, przyjamniej minimalnym zrozumieniem dla żony i jakims wsparciem, jej ojciec zmarł miesiąc temu a jej 75 letnia matka siedzi sama w domu od 2 tygodni. Z tego co Pan napisał ma być tak jak Ty tego chcesz bez żadnych dyskusji. Usprawiedliwiasz tez agresje w stosunku do żony, pisze Pan, że jest agresywny z bezradności, w żaden sposób nie można usprawiedliwiać sobie agresji w stosunku do drugiego człowieka. 

Link to comment
Share on other sites

To fakt, częstokroć wydaje mi się że mam we wszystkim rację. 

Fakt, nie ma usprawiedliwienia do agresji, ale liczyłem, że skoro argumenty mówione na spokojnie nie dają rezultatu, to będzie jakiś wstrząs. Dziś widzę, że jednak metoda tłumaczenia na spokojnie mojego pkt widzenia jest o niebo lepsza od bycia aroganckim nerwusem. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.