Jump to content

Samotność


Pozytywny

Recommended Posts

Cześć, jeżeli pomyliłem działy lub zrobiłem coś źle bardzo przepraszam oraz liczę na wyrozumiałość bo jestem nowy. Miałem ogromny problem w jakim dziale umieścić moje problem.

 

Wracając do tematu napiszę coś o sobie - jestem 18letnim chłopakiem, który nigdy nie miał problemów z nauką, od zawsze grzeczny i przede wszystkim pozytywnie nastawiony - optymista na wysoką skalę oraz dobry pomocny kolega. Jednak z tym od zawsze miałem problem, który męczy mnie już praktycznie całe życie. Moje życie towarzyskie to totalne dno - szukając powodów zawsze wyodrebniam 2 przeżycia które mogły się do tego przyczynić : bardzo opiekuńczy rodzice, którzy w dzieciństwie wręcz mnie izolowali od innych dzieci oraz atopowe zapalenie skóry na które choruje, lecz najgorszy stan przeżywałem w trakcie szkoły podsrawowej (większość ciala rozddapanego, dużo strupow, ran oraz krwi) przez co spotkałem się z odrzuceniem przez inne dzieci (siedziałem sam w ławce na każdej lekcji, sam spędzalem przerwy, ktoś ze mną gadał tylko gdy musiał). Myślę że to drugie najwięcej zepsuło w moim życiu , a ja cały czas noszę ten ciężar po tej chorobie na sobie. W gimnazjum wyglądałem już jak prawie zdrowy chłopak lecz na tym etapie padlem ofiarą zbyt miękkiego serca - dzieciaki wykorzystywały mnie, ja robiłem za dużo osób zadania oraz pomagałem im w dużym stopniu, czy pozwalałem ściągać na sprawdzianie . Jednak jak ktoś organizował imprezę , szedł że znajomymi w mieście a ja mówiłem część czy już nic nie potrzebował w tym momencie już mnie nie znał . Pozwalałem się wykorzystywać ponieważ dawało mi to satysfakcję że jestem potrzebny i głupio wmawiałem sobie że ktoś przez to mnie lubi. Skończyłem gimnazjum i trafiłem do najlepszego liceum w mieście - nie znałem nikogo z mojej klasy , jednak teraz wszyscy mnie olewają i traktują jak powietrze. Nie powiem poznałem w liceum kilku znajomych, ale to tylko koledzy i koleżanki ze szkoły - nie wyjdą ze mną do miasta i nie wyskoczą na imprezę . Byłem ostatnio na 18stce u jednej koleżanki z tego grona - świetnie się bawiłem , wypiłem pierwszy alkohol w moim życiu , nawet poznałem fajnych ludzi, którzy może też mnie zaproszą , ale nadal nie mam takiej paczki znajomych . Brakuje mi tego , chociaż nigdy nie poznałem jej smaku. 

 

Przepraszam za długość , dziękuję jeżeli ktoś przeczytał do końca - to też nie jest tak że jestem świetny mam wady - trochę śmierdzę od stosowania maści , jestem bardzo spięty i zestresowany , nie lubię luzu i nie potrafię zrobić cos bez spiny i stresu. 

 

Proszę o jakąś radę - może studia rozwuaza moj problem?

Link to comment
Share on other sites

Tak zwana miłość warunkowa. Ludzie dają miłość bezwarunkową za ładny, nieskazitelny wygląd -> http://krzychu.home.amu.edu.pl/publik/atr_tw.pdf

Rozwiązaniem problemu jest leczenie od środka -> większe dawki witaminy A, E: retinol 3000mcg, E naturalna ze słonecznika lub soi 200mg+, do tego minerały: Cynk, Selen, Magnez w dawce 30mg, 200mcg, 600mg.

Unikaj cukru. Problemy odejdą szybciej niż myślisz, już po tygodniu będzie duża zmiana. Ostrovit ma najniższe ceny, naturalna wit. E, pikolinian cynku, najlepsza forma selenu. Możesz też pójść do apteki po leki OTC, tylko pamiętaj by odpowiednio zwiększyć dawkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.