Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Samotność


Pozytywny

Recommended Posts

Cześć, jeżeli pomyliłem działy lub zrobiłem coś źle bardzo przepraszam oraz liczę na wyrozumiałość bo jestem nowy. Miałem ogromny problem w jakim dziale umieścić moje problem.

 

Wracając do tematu napiszę coś o sobie - jestem 18letnim chłopakiem, który nigdy nie miał problemów z nauką, od zawsze grzeczny i przede wszystkim pozytywnie nastawiony - optymista na wysoką skalę oraz dobry pomocny kolega. Jednak z tym od zawsze miałem problem, który męczy mnie już praktycznie całe życie. Moje życie towarzyskie to totalne dno - szukając powodów zawsze wyodrebniam 2 przeżycia które mogły się do tego przyczynić : bardzo opiekuńczy rodzice, którzy w dzieciństwie wręcz mnie izolowali od innych dzieci oraz atopowe zapalenie skóry na które choruje, lecz najgorszy stan przeżywałem w trakcie szkoły podsrawowej (większość ciala rozddapanego, dużo strupow, ran oraz krwi) przez co spotkałem się z odrzuceniem przez inne dzieci (siedziałem sam w ławce na każdej lekcji, sam spędzalem przerwy, ktoś ze mną gadał tylko gdy musiał). Myślę że to drugie najwięcej zepsuło w moim życiu , a ja cały czas noszę ten ciężar po tej chorobie na sobie. W gimnazjum wyglądałem już jak prawie zdrowy chłopak lecz na tym etapie padlem ofiarą zbyt miękkiego serca - dzieciaki wykorzystywały mnie, ja robiłem za dużo osób zadania oraz pomagałem im w dużym stopniu, czy pozwalałem ściągać na sprawdzianie . Jednak jak ktoś organizował imprezę , szedł że znajomymi w mieście a ja mówiłem część czy już nic nie potrzebował w tym momencie już mnie nie znał . Pozwalałem się wykorzystywać ponieważ dawało mi to satysfakcję że jestem potrzebny i głupio wmawiałem sobie że ktoś przez to mnie lubi. Skończyłem gimnazjum i trafiłem do najlepszego liceum w mieście - nie znałem nikogo z mojej klasy , jednak teraz wszyscy mnie olewają i traktują jak powietrze. Nie powiem poznałem w liceum kilku znajomych, ale to tylko koledzy i koleżanki ze szkoły - nie wyjdą ze mną do miasta i nie wyskoczą na imprezę . Byłem ostatnio na 18stce u jednej koleżanki z tego grona - świetnie się bawiłem , wypiłem pierwszy alkohol w moim życiu , nawet poznałem fajnych ludzi, którzy może też mnie zaproszą , ale nadal nie mam takiej paczki znajomych . Brakuje mi tego , chociaż nigdy nie poznałem jej smaku. 

 

Przepraszam za długość , dziękuję jeżeli ktoś przeczytał do końca - to też nie jest tak że jestem świetny mam wady - trochę śmierdzę od stosowania maści , jestem bardzo spięty i zestresowany , nie lubię luzu i nie potrafię zrobić cos bez spiny i stresu. 

 

Proszę o jakąś radę - może studia rozwuaza moj problem?

Link to comment
Share on other sites

Tak zwana miłość warunkowa. Ludzie dają miłość bezwarunkową za ładny, nieskazitelny wygląd -> http://krzychu.home.amu.edu.pl/publik/atr_tw.pdf

Rozwiązaniem problemu jest leczenie od środka -> większe dawki witaminy A, E: retinol 3000mcg, E naturalna ze słonecznika lub soi 200mg+, do tego minerały: Cynk, Selen, Magnez w dawce 30mg, 200mcg, 600mg.

Unikaj cukru. Problemy odejdą szybciej niż myślisz, już po tygodniu będzie duża zmiana. Ostrovit ma najniższe ceny, naturalna wit. E, pikolinian cynku, najlepsza forma selenu. Możesz też pójść do apteki po leki OTC, tylko pamiętaj by odpowiednio zwiększyć dawkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.