Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Jak pozbyć się byłej pracy z głowy?


Recommended Posts

Witam .Niedawno rzuciłem pracę gdyż była dla mnie zbyt dużym obciążeniem fizycznym i emocjonalnym. Mimo upływu czasu,i rozpoczęcia nowego zajęcia cały czas się pojawia w głowie była praca. W snach widzę tych ludzi,przychodzą dni że zastanawiam się czy dadzą sobie radę. Zaznaczam że nie lubiłem tej pracy ze względu na ludzi i alkohol spożywany w pracy na który mój przełożony nie reagował a ja byłem za nich odpowiedzialny.

Jak pozbyć się byłej pracy z głowy? nie mogą się skupić na tym co będę dalej robił,uwiera jak mały kamień w bucie.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

zbyt mało Pan napisał, żeby wyciągać jakieś wnioski. Nie wiem czy to pierwsza Pana praca, czy kiedyś już Pan zmieniał pracę, jak wtedy Pan się czuł. Jakie relacje miał Pan w obecnej pracy. Natomiast zastanowiło mnie to co Pan napisał, że odszedł Pan z pracy ale zastanawia się czasami czy pracownicy dadzą sobie radę. Jakie uczucia i myśli za tym stoją? Czy nadal czuje Pan odpowiedzialność? A może poczucie winy? Odpowiedź na to pytanie da Panu kierunek jak przestać myśleć o byłej pracy.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam pani Katarzyno,

To nie była moja pierwsza praca lecz 5 czy 6 i nie było problemy ze zmianą tamtych,chociaż są wspomnienia z innych ale tylko dobre.Relacje z kierownictwem i innymi na stopie koleżeńskiej gdyż znaliśmy się już kilka lat.Wszystko było dobrze lecz gdy zaczęli pracownicy nadużywać alkoholu podczas pracy.Mimo moich zgłoszeń Kierownictwo nie reagowało,nie mogłem tego znieść że nie szanowali moich zgłoszeń i udawali jakby nigdy się nic nie stało. Czuję jeszcze taką mała odpowiedzialność bo byłem za nich odpowiedzialny

Pracy zacząłem szukać po cichu. W jednej z firm pani obiecała mi stanowisko magazyniera,poinformowałem ją że mam 3 miesięczne wypowiedzenie.Pani powiedziała że to nic nie szkodzi proszę złożyć już wypowiedzenie i będzie ok,zapraszam na dalszy proces rekrutacji.Złożyłem wypowiedzenie<kierownik nawet się nie zapytał co ,jak,dlaczego, co się stało nic,totalny zlew. Zawiodło mnie to ze względu chociaż na to że budowałem to miejsce od początku bo nikt nie miał pojęcia jak to zrobić. Pani z nowej pracy zadzwoniła że niestety ale nie ma już miejsca i trudno ale nie przyjmą mnie już i życzyła powodzenia.PORAŻKA.więc złożyłem prośbę o cofnięcie wypowiedzenia w obecnym zakładzie (tłumaczyłem że każdy popełnia błędy).Zwlekali z decyzją 3 miesiące i tydzień przed upływem wypowiedzenia powiedzieli mi że im przykro ale cofnąć tego nie mogą.następna PORAŻKA

Tak zostałem na lodzie a to nie koniec problemów

Syn nabrał małych kredytów i nie spłacał mówił że wszystko jest ok,aż przyszedł komornik. Wzięliśmy jeden kredyt żeby go spłacić okazało się że dług wynosi ok 25 000zl ,niestety odszedł z domu i nie spłaca nadal.

Bez pracy bez pieniędzy ,wszystko się wydarzyło w ciągu dwóch tygodni.Nie wiem co dalej robić ,szukam pracy lecz patrzę na litery i ich nie rozumiem Koszmar ,czuję taki nadmiar informacji w głowie (przeładowanie)Nie mogę się tego pozbyć.

Proszę i błagam o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.