Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Hej, mam 18 lat.

Mój "problem" zaczął się właściwie kilka lat temu, może około 5, jednak będąc młodszą miałam nadzieję, że to przejdzie z wiekiem.

Polega to na tym, że nie jestem w stanie zwlec się z łóżka, codziennie mam napady płaczu, czasami z konkretnego powodu, czasami z bezsilności. Nie widzę dosłownie w niczym sensu. Nie mam ochoty wychodzić z domu, widywać się z przyjaciółmi ( po za tym kiedy już to robię i tak wracam jeszcze bardziej nieszczęśliwa i samotna ). Przeraża mnie ta jedna pustka, którą najczęściej czuję. Mam przez to problemy z koncentracją w szkole, moje myśli odbiegają za każdym razem kiedy próbuję się na czymś skupić. Moja rodzina nie widzi żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, twierdzą, że wszystko sobie zmyśliłam i że nigdy nic mi się nie chce. Prawda jest jednak taka, że najmniejsze obowiązki sprawiają mi trudność. Nie jestem osobą leniwą, wręcz przeciwnie. Jednak czuję jakby moje ciało zawsze było splątane łańcuchami. Nie mam nikogo, do kogo mogłabym się zwrócić o pomoc, ponieważ cała rodzina myśli o mnie tak jak Ci najbliżsi, przyjaciele nie rozumieją, nawet kiedy wprost proszę o pomoc. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

@RandomGirl

Szanowna Pani,
z przejęciem zapoznałem się z Pani wiadomością. Stany, które Pani opisuje jako bardzo dolegliwie i utrudniające codzienne funkcjonowanie zasługują na uwzględnienie – trzeba o nich porozmawiać z kimś, kto mógłby pomóc. Na podstawie wpisu na forum nie sposób stwierdzić, co jest przyczyną dolegliwości, warto jednak wykluczyć depresję czy problemy zdrowotne. Sugeruję zatem kontakt z lekarzem psychiatrą (bo może wskazane byłyby jakieś badania medyczne) oraz z psychologiem, psychoterapeutą. Może Pani jednak zacząć od rozmowy ze swoim lekarzem rodzinnym, jeśli ma Pani z nim dobry kontakt.  

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.