Jump to content

Recommended Posts

Witam,mam 20 lat i jestem w 4 miesiącu ciąży.Moje samopoczucie jeśli chodzi o psychikę ciągle spada.Zacznę od tego że początek ciązy był dla mnie ogromnie cięzki i dobijający. Reakcja mojej rodziny w niczym nie pomogła ponieważ dobiło mnie to jeszcze bardziej,nie przychylne komentarze i mówienie że juz nic w zyciu przez dziecko nie osiągne. Na poczatku mam wrazenie ze nie robiłam sobie nic z tego ale teraz im dalej idzie moja ciaza tym bardziej wydaje mi sie ze moja psychika przyswaja te rzeczy. To nie tak ze nie chce tego dziecka,ale samo wmawianie mi tyle czasu ze zawiodłam innych i ta ciąża to najgorsze co mogło mnie teraz spotkac wcale nie pomaga. Mój partner nieco mi pomaga w tej sytuacji ale ja sama nie jestem za bardzo rozmowna ale tez on ma sceptyczny charakter. Nie wiem czy powinnam udać się do psychologa i zacząć jakąs terapie poniewaz uwazam ze bardzo dużo smutku teraz we mnie,mam wrażenie ze moje zycie przez ciąze się konczy i prawie codziennie przez myslenie o tym - placze. Może przechodze depresje w ciązy albo tylko tak mi sie wydaje? Mam wrazenie ze zostałam z tym wszystkim sama a tez w zwiazku nie mozemy sie za wiele dogadac. Proszę o poradę

Link to comment
Share on other sites

Udaj się proszę do psychologa. Przykładowo, jak kobieta w ciąży jest nerwowa, dużo się stresuje, to później dziecko jest często znerwicowane. Tak samo Twój stan smutku pewnie też ma jakiś wpływ na dziecko. 

Twoja rodzina mówi głupoty. Mając dziecko można iść na studia, do szkoły policealnej, pracować... Tylko że będziesz miała po prostu trochę ciężej niż gdybyś tego dziecka nie miała. I trzeba będzie w tym czasie załatwić opiekę dziecku. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.