Jump to content

Nie umiem go pokochać


bobobito

Recommended Posts

Witam

Jestem 20 letnią studentką. Na studia wyprowadziłam się do innego miasta. Tam poznałam mojego chłopaka. On już od samego początku znajomość zdawał się być we mnie zauroczony. Jesteśmy razem prawie pół roku. W tym momencie mogę powiedzieć, ze świata poza mną nie widzi. Kocha mnie najbardziej na świecie, troszczy się, stara. Ma w sobie cechy bardzo wrażliwego mezczyzny, opiekuńczego, zawsze myśli o mnie, jest dobry, nie tylko w stosunku do mnie, ale tak naprawdę do każdego człowieka. Nigdy złego słowa nie powiedział o swoich bliskich. Kulturalny, mądry i zaradny. Dobrze zarabia (jak na studenta) studiuję zaocznie, wspiera rodzinę. Chłopak się we mnie bardzo zakochał. W tym jest problem, bo ja nie potrafię w nim. Choćbym nie wiem jak chciała nie umiem go pokochać. Dałam mu do zrozumienia już na początku znajomości, że nie wiem kiedy i czy w ogóle się zakocham. Powiedział że w porządku, że będzie czekał, że on i tak mnie kocha. Wiem, że on potrzebuje ciepła, wzajemnej miłości, troski i uczucia. Nie chcę go stracić jako czlowieka, bo przeżyliśmy razem wiele pięknych chwil. Nie chcę też hamować go i wolałabym żeby nie czekał na moje uczucie, bo wiem że może po prostu nigdy nie przyjść. Nigdy się nie zakochałam, nie wiem jakie to uczucie. Starałam się zaobserwować jak zachowuje się w stosunku do niego. Zauważyłam, że bardzo zdystansowanie, bo nie chce żeby myślał że jednak coś poczułam, bo byłaby to nieprawda. Powiem szczerze że traktuje go bardziej jako przyjaciela. Nie wiem jednak czy wolałabym żeby nim został, bo to bardzo by go meczyło, a ja nie wiem czy to bym zniosła. Nie wiem czy umiem kochać, nie wiem czy kiedykolwiek się to stanie, ale nie chce go stracić. To bardzo samolubne, wiem. Chciałabym jeszcze dodać (bo może jest to istotne) że nigdy nie czułam do nikogo pociągu seksualnego, więc na jakieś szczere czułości też nie moze ode mnie liczyc. Mówiłam mu o tej sprawie, ale myślę że on żyje z myślą, kiedyś to się zmieni i poczuje pożądanie. Jestem rozsypana nie wiem co robić, dalej to ciągnąć, czy może zakończyć to raz na zawsze?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że jednak powinnaś mu powiedzieć prawdę, że jest dla Ciebie bardzo ważną osobą, nie chcesz zakończyć z nim relacji, ale chcesz żebyście byli tylko przyjaciółmi. Że nie czujesz czegoś więcej. Myślę że chłopak zasługuje na szczerość. Być może z czasem poczujesz do niego coś więcej? 

Jestem trochę starsza od Ciebie, mam 24 lata. I wiesz co? Dopiero mniej więcej 2 lata temu poczułam pociąg seksualny, samo nagle przyszło. Niektóre osoby najwyraźniej tak mają, więc tym bym się nie przejmowała 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.