Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Gubię się w oczekiwaniach i obowiązkach


Recommended Posts

Mam 22 lata. Jestem studentką 3 roku. Zaczynam przygotowania do pracy inżynierskiej. Nie mieszkam na stałe w domu rodzinnym od początku 1 roku studiów. Od razu zamieszkalam z chłopakiem. Jesteśmy teraz 4.5 roku razem a od niedawna zaręczeni. 

Jako nastolatka miałam dość ciężkie problemy. Zostałam prawie zgwałcona i nie mogłam sobie poradzić ze sobą. Około roku trwałam w ciężkiej sytuacji psychicznej jednak nikt nie zauważal tego. Poradzilam sobie jakoś sama, poznałam chłopaka i było w porządku. Jednak często wracały do mnie gorsze myśli. Momenty załamania nastroju bez powodu. Problemy żołądkowe, przestawalam jeść. 

W tym roku narzeczony zaczął pracować zawodowo. Nie jeździmy już do domu rodzinnego co tydzień. Ja tęsknię za domem i chciałabym chociaż co dwa tygodnie owiedziec rodziców jednak źle też się czuję zostawiajac go samego na weekend. Niestety chłopak też nie jest zadowolony z tego powodu i kłóci się ze mną że chce jechać choć na jedną noc. Boję się kłótni dlatego czasami nie mówię co czuję. Czuję się rozbita bo chce spełnić oczekiwania jego i rodziców a nie da się na raz. Bardzo stresuje mnie ta sytuacja i kłótnie, których chce uniknąć. Przez to nie jem znów, dużo schudłam i nie skupiam się na uczelni i sobie. Po przebudzeniu zaraz boli mnie brzuch. Ciągle czuję się senna, nie mam ochoty wychodzić z domu. Wiem że ani rodzice ani chłopak nie robią tego specjalnie. Kochają mnie ale ja nie potrafię sobie poradzić z emocjami. Najmniejszy problem jest dla mnie katastrofą. 

Edited by Magda1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.