Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Depresja, zdrada, szantaż


Kats

Recommended Posts

Witam!

Mam 40 lat. Jestem w związku od 6 lat, małżeństwem jesteśmy od 4. Mamy dwoje dzieci - 4 i 1,5.

Podejrzewalam męża o skłonności depresyjne od początku, ale zawsze było wytłumaczenie jego zachowań. 

Po urodzeniu młodszego dziecka mąż rozpoczął romans (emocjonalnie, oboje twierdzą, że nie mieli kontaktów fizycznych) z moją bratową. Trwało to ok 9 miesięcy, po których bratowa zakończyła to. 

Po rozstaniu ujawniła się depresja w pełnej odsłonie, co ostatecznie zaowocowało aresztowanie męża za agresywne zachowanie w obecności dzieci.

Zredukowalismy kontakty do minimum. Rozmawiałam z mężem, tłumaczyłem mu przez co przechodzi i jaki to ma wpływ na jego otoczenie, ale uparcie nie chce skorzystać z pomocy. Co więcej - poszedł do lekarza rodzinnego i zwierzyl się z zaistniałej sytuacji i zamiast pomocy uzyskał potwierdzenie, że ma rację i że moja bratowa jest winna i egoistyczna oraz tabletki nasenne, które chciał lulac po kilka na raz. On się na niej zafiksowal i w tej chwili obwinia o wszystko. Co gorsza planuje się zemścić i znajdować jej życie nie bacząc na to, co się z nim stanie (ani z dziećmi).

Są okresy gdzie radzi sobie dobrze i mam wrażenie, że sposób w jakim z nom rozmawiałam trafiał do niego, ale ostatnio próbował podjąć pracę w poprzednim zakładzie pracy, który najprawdopodobniej rozdrapal rany po romansie i jest strasznie. Nastawia nasze dzieci przeciw rodzinie mojego brata w tym przeciw dzieciom. Straszy ich i szantażu emocjonalnie mnie. Do tej pory mawiają z nim spokojnie, nie oceniając, mówiąc o uczuciach. Nie wiem, jak powinnam reagować teraz. Czy być stanowczo i powiedzieć, że dzieci będą się wydawać z rodzina? Nie wiem też jak go przekonać do leczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.